Наполягайте на термінових КТ або МРТ: як моментально розпізнати інсульт і врятувати життя

Навіть при одному підозрілому симптомі потрібно викликати "швидку"

Наполягайте на термінових КТ або МРТ: як моментально розпізнати інсульт і врятувати життя
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла українцям, як швидко розпізнати інсульт у людини.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, цьому гострому порушенню мозкового кровообігу, в результаті якого відбувається раптова втрата свідомості, параліч, вона присвятила пост в Facebook.

Щоб розпізнати інсульт людини, в якої підозрюють захворювання, попросіть її зробити всього три кроки:

  1. Підняти обидві руки (Не повинна з’являтися слабкість в кінцівках);
  2. Попросіть вимовити власне ім’я (Мова не повинна бути невиразною і сплутаною);
  3. Посміхатися (Посмішка і обличчя повинні бути симетричними).

Навіть при одному підозрілому симптомі потрібно викликати “швидку”.

Наполягайте на термінових КТ або МРТ: як моментально розпізнати інсульт і врятувати життя

Зазначимо, наслідки інсульту можуть бути страшними: параліч кінцівок, втрата зору, порушення ходьби, мови і психічних функцій.

У 90% випадків, каже Супрун, інсульт викликають конкретні фактори ризику, які можна запобігти: хронічні серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, куріння, зайва вага, зловживання алкоголем, стрес і недостатня фізична активність.

“Інсульт – це невідкладний стан. Якщо у людини раптово змінилася мова, перекосило обличчя або почали погано слухатися рука або нога на одній половині тіла, слід негайно зателефонувати в “103” і наполягати на доставці в ту лікарню, де є КТ або МРТ. Від того, як швидко і якісно буде надано лікування в перші години інсульту, залежить одужання і якість життя пацієнта”, – раніше відзначала Супрун.

Влітку цього року Супрун спростовувала основні міфи про інсульт

Є поширений міф, щодо інсульту – підозрюючи хворобу, треба почекати поки мине або ж звернутися до сімейного лікаря….

Gepostet von Уляна Супрун am Dienstag, 5. Juni 2018

Нагадаємо, вчені зі Сполучених Штатів Америки та Фінляндії озвучили найнебезпечніший вік для чоловіків і жінок – в цей період є ризик стати жертвою судинних патологій. В аналізі тисяч історій хвороби брали участь співробітники Центру Здоров’я в Техасі і співробітники Центральної лікарні при університеті Хельсінкі. Виявилося, що чоловікам необхідно уважно стежити за відхиленнями у стані здоров’я після 40 років, жінок — до 30 років.

Спадкова схильність до інсульту підвищує ймовірність порушення кровопостачання мозку на 35% незалежно від способу життя, при цьому нездоровий спосіб життя збільшує ризик інсульту на 66%.

Джерело: Народна Правда