Чи стане Медведчук причиною остаточного розколу Опоблоку?

Чи стане Медведчук причиною остаточного розколу Опоблоку?
в Новини/Політична правда

Найбільша системна опозиційна сила на Україні може розколотися. Причина – небажання групи Ахметова-Колеснікова йти з партією «За життя», яку очолює Віктор Медведчук, на спільне висунення Юрія Бойка кандидатом в президенти України. На противагу позиції донецького олігарха, група Льовочкіна-Бойка днями може оголосити про об’єднання з цього питання з Віктором Медведчуком, що і може в кінцевому підсумку призвести до розколу.

Представник тієї частини “Опозиційного блоку”, яка протистоїть групі Льовочкіна-Бойка, пояснила чому вони проти. «Бойко представляє тільки номенклатурну частину нашої політичної сили, а ми вважаємо, що єдиним кандидатом від Південного Сходу повинен бути хто-небудь з перспективних промисловців і підприємців, або з керівників міст Південного Сходу. Нам потрібна людина, здатна перемогти. Чому Бойко неперспективний кандидат? Тому що на виборах 2014 року за нього майже ніхто не проголосував. У нього і зараз тільки шостий рейтинг. Чому в такому разі хтось вважає, що за нього зараз проголосують більше, ніж раніше? Ви зрозумійте, порошенківці оголосять його московським тролем з кримськими вишками, і все — кінець».

Джерело в ПРО також стверджує, що група Ахметова-Колеснікова не пропорошенківська, як і група Льовочкіна-Бойка не проросійська. Це несерйозно. «Льовочкін і Бойко грають на стороні Порошенка. Докази? Чому у них в групі тільки один депутат, проти якого порушено кримінальну справу, а у прихильників Ахметова — через одного. Тут можна згадати і Вілкула, і Новинського, і інших. Он Олена Бондаренко не може по Києву спокійно пройти».

Дуже скептично ПРО оцінюють і «опозиційність» Медведчука – «Та ви подивіться зараз його канали — 112 і «Ньюсван». Та там же Порошенко не сходить з екранів». Тим не менш до розпаду інсайдери ПРО ставляться скептично – «Так він розпадається ще з того часу, як тільки Ахметов-Колесніков і Льовочкін-Бойко пройшли в парламент. Взаємна їх ворожість триває вже майже 10 років. Вона почалася ще при Януковичі, коли Ахметов з Колесніковим лобіювали коаліцію Партії регіонів з “Блоком Юлії Тимошенко” в пику Ющенку в кінці нульових. Вони всі тримаються разом, тому що у свій час головний політтехнолог регіоналів Манафорт їм чітко на цифрах показав, що разом вони візьмуть більше, ніж окремо. Можливо, і зараз розуміння того, що напередодні виборів краще триматися разом, їх зупинить від того, щоб вони остаточно розійшлися»

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...