Сила в правді

Навігація
Головна Економічна правда В Україні посилили покарання за "євробляхи": названо суми штрафів

В Україні посилили покарання за “євробляхи”: названо суми штрафів

В Україні посилили покарання за “євробляхи”: названо суми штрафів
в Економічна правда/Новини

Верховна Рада проголосувала за законопроект, яким вводиться обмеження на кількість авто, які можна ввозити без грошового забезпечення на митну територію України, і посилюється відповідальність за порушення митних правил, таке рішення підтримали 245 народних депутатів.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланям на Європейську правду.

Законопроект №8488 вносить зміни до Митного кодексу та деяких законодавчих актів щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України.

Він, зокрема вводить обмеження на кількість авто, які можна ввозити без грошового забезпечення. Так, нерезидент зможе без грошового забезпечення ввезти в режимі тимчасового ввезення лише одне авто.

Ввезення наступних легкових транспортних засобів передбачає наявність гарантії. Гарантом може виступити фінансова установа, яка візьме на себе зобов’язання сплатити суму всіх митних платежів, якщо авто не буде вивезено.

Крім того, посилюється відповідальність за порушення митних правил.

 

Перша фіксація порушень працівниками Нацполіції передбачає стягнення з порушника 8,5 тис грн, повторна фіксація — 17 тисяч грн, позбавлення права керування на 1 рік та оплатне вилучення авто за рахунок порушника.

В Україні посилили покарання за “євробляхи”: названо суми штрафів
За недотримання строків режимів транзиту та тимчасового ввезення, тобто за невивезення авто за межі країни своєчасно, порушники мають сплатити штрафи. Розміри штрафів будуть залежати від кількості днів перевищення встановлених строків.

За один день прострочення вивезення транзитного авто з порушника буде стягнуто 170 грн, а за три дні відтермінування вивезення тимчасово ввезеної машини — 850 грн.

Зайвий місяць перебування такого автомобіля на митній території України коштуватиме порушнику 170 тисяч грн або навіть транспортного засобу, який може бути конфіскований за рішенням суду.

В Україні посилили покарання за “євробляхи”: названо суми штрафів
В законопроекті прописані чіткі правила взаємодії всіх приналежних служб і відомств — підрозділів органу доходів і зборів, Державної прикордонної служби, Національної поліції.

Крім того, Національній поліції буде надано право перевіряти особу водія авто з іноземною реєстрацією на відповідність особі, яка його ввезла. Якщо за кермом буде будь-яка інша особа, поліцейський може накласти на водія відповідний штраф і повідомити про порушення митних правил митницю.

Важливо, що протокол про порушення, може бути складений митником за відсутності порушника, і вручений йому під час виїзду з України.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що народні депутати 250 голосами підтримали в цілому законопроект, який знижує акцизи на розмитнення автомобілів. Порівняно із першим читанням у законопроекті є суттєва зміна – встановленні терміни пільгового розмитнення автомобілів, які були ввезені в Україну (так званих “євроблях”).

Нагадаємо, 8 листопада, у центрі Києва під Верховною Радою тривав мітинг власників автомобілів з європейською реєстрацією, які вимагали від депутатів прибрати коєфіцієнт віку у формулі розрахунку акцизу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Економічна правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: