Російський шпигун в Австрії: затриманий зробив зізнання

Російський шпигун в Австрії: затриманий зробив зізнання
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Затриманий австрійський полковник, якого підозрюють в шпигунстві для Російської Федерації зізнався, що працював на військову розвідку ГРУ.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Die Presse.

Loading...

Видання зазначає, що за 70-річним шпигуном австрійські спецслужби спостерігали протягом тривалого часу. Австрійцям про шпигуна повідомили спецслужбовці іншої держави.

Після затримання чоловікові надали докази його шпигунської діяльності і він в усьому зізнався.

Інше австрійське видання Kronen Zeitung повідомило що, полковник намагався ще у 2006 році полишити шпигунську діяльність – але російська служба цього не дозволила.

Журналісти також дізналися, що полковник кожні два тижні контактував зі своїм російським куратором “Юрієм”, а завдання отримував через радіоприймач. Передавав інформацію в РФ військовий використовуючи листи з тайнописом, а також з допомогою супутникового зв’язку.

Росіян цікавила інформація про повітряні сили Австрії, артилерійські системи та брифінги.

Незадовго до свого викриття шпигун повідомляв про міграційну ситуацію в країні, до того ж склав детальну оцінку особистостей низкивисокопоставлених офіцерів австрійської армії.

За свою “роботу” він отримав близько 300 тис. євро.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що у західних ЗМІ з’явилася інформація, що російський бізнесмен, президент грецького футбольного клубу ПАОК Іван Саввіді шпигував для президента Росії Володимира Путіна в питаннях угоди Греції і Македонії.

Нагадаємо, в кінці вересня в Норвегії повідомили про затримання громадянина Росії, якого підозрюють в здійсненні шпигунської діяльності – Михайла Бочкарьова.

Турецькі журналісти повідомили, що полковник ГРУ РФ Анатолій Чепіга, якого у Великобританії підозрюють в отруєнні Сергія Скрипаля та його дочки Юлії, причетний до ліквідації в 2015 році чеченського польового командира Абдулвахіда Едельгерієва.

Джерело: Народна Правда
загрузка...