Томос для України: Московський патріархат пішов на розкол з Константинополем

Томос для України: Московський патріархат пішов на розкол з Константинополем
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Собор єпископів Української православної церкви Московського патріархату прийняв рішення про відмову від участі в процесі створення автокефальної Української православної церкви.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на постанову Собору єпископів УПЦ МП.

Loading...

“Собор єпископів Української Православної Церкви вважає, що рішення Священного Синоду Константинопольського Патріархату від 11 жовтня 2018 року стосовно українського церковного питання є недійсними та такими, що не мають жодної канонічної сили”, – наголошується в документі.

“Прийнявши такі антиканонічні рішення, визнавши розкольників у сущому сані, Константинопольський Патріархат, згідно з церковними правилами, сам став на шлях розколу. У зв’язку з цим, євхаристичне спілкування Української Православної Церкви з Константинопольським Патріархатом на даний час є неможливим і припиняється”, – також говориться в документі.

З урахуванням вищевикладеного Собор прийняв рішення: “При таких умовах вступ єпископату, духовенства та мирян Української Православної Церкви до цих процесів вважаємо неможливим”.

Як відомо, синод Російської православної церкви прийняв рішення про повний розрив євхаристійного спілкування зі Вселенським Патріархатом.

Нагадаємо, Українська православна церква просить Верховну Раду прийняти закон, згідно з яким Українська православна церква Московського патріархату повинна змінити свою назву на «Російська православна церква».

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...