Вчені навчилися діагностувати ВІЛ через смартфони

Програма створює та досліджує додаткові копії нуклеїнових кислот ВІЛ

Вчені навчилися діагностувати ВІЛ через смартфони
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

У США розробили спеціальний додаток для смартфонів, яке розпізнає ВІЛ-інфекцію.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пишуть Економічні новини.

Розробники заявляють, що програма допомагає виявити вірус на ранній стадії, не проходячи звичний спосіб діагностування – метод полімеразної ланцюгової реакції.

Завдяки новому методу діагностувати ВІЛ можна буде за допомогою нанотехнологій, мікрочіпінга, смартфона і розробленого додатка, основною функцією якого є пошук нуклеїнових кислот РНК вірусу в одній краплі крові.

Програма створює та досліджує додаткові копії нуклеїнових кислот ВІЛ, завдяки моніторингу руху ДНК-оброблених гранул.

Розробники кажуть, що ймовірність помилки дорівнює 0,09 %. Дослідження показали, що програма за 60 хвилин виявляла ВІЛ у 99,1 % випадках.

Нагадаємо, у США створили унікальний гаджет, який попереджає про інфаркт. Розробники продовжують працювати над додатками, яким під силу попередити людину про серйозні проблеми зі здоров’ям. Напередодні створили додаток, яке може проводити електрокардіограму — AliveCor. Завдяки зовнішнім датчикам гаджет може діагностувати одну з різновидів інфаркту міокарда.

У Києві відкрили медичний центр для допомоги людям з ВІЛ «100% життя», який назвали простором 100% толерантності для всіх пацієнтів: тут надаватимуть медичну допомогу ВІЛ-позитивним пацієнтам і людям із груп ризику.

Джерело: Народна Правда