Сусідку України можуть позбавити безвізу: названо причини

Європарламент прийняв рішення абсолютною більшістю голосів: 396 депутатів проголосували за, 76 - проти

Сусідку України можуть позбавити безвізу: названо причини
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо ситуації в Молдові, в ній різко критикують дії, які були зроблені урядом республіки, також комісія просить парламент ЄС прийняти персональні санкції для “сусідки” України.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, Європарламент прийняв рішення абсолютною більшістю голосів: 396 депутатів проголосували за, 76 – проти.

Через що  Молдова опинилася в центрі скандальної ситуації

Як йдеться у статті “Європейської правди“, причиною безпрецедентної критики став відкат у дотриманні базових європейських цінностей. Зокрема, в Європейському союзі незадоволені відсутністю належного розслідування “крадіжки століття” (з молдавських банків вивели $1 млрд), зміною закону про вибори та переходом на змішану виборчу систему “українського типу” (Венеціанська комісія висловлювалася проти цих змін).

У списку “мінусів” Молдови також: визнання недійсними виборів мера Кишинева 5 липня, робота антикорупційних органів (вона є недостатньо незалежною та неупередженою) та системи судочинства; висилка в Туреччину турецьких громадян, нібито пов’язаних з рухом Фетхуллаха Гюлена, без дотримання юридичної процедури.

Чи відмовлять Молдові у безвизі

Проект рішення Європарламенту, уточнює автор матеріалу, що не містить рекомендацій до Єврокомісії про припинення асоціації або безвиза. За допомогою цього документа Молдові дають зрозуміти, якими можуть бути наступні кроки з боку ЄС, якщо країна продовжить політику, що суперечить документально зафіксованим домовленостями між Брюсселем і Кишиневом.

Нагадаємо, потік нелегальних мігрантів з країн Азії та Африки в Україну, після скасування візового режиму з ЄС, зріс на третину. Спираючись на власну статистику Держприкордонслужба повідомляє, що в 2014 році було 3,5 тис. нелегалів, а ось в 2017-му їх було вже 9,6 тис.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...