Завадила РПЦ: Україна мала отримати томос ще 10 років тому

Завадила РПЦ: Україна мала отримати томос ще 10 років тому
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Стало відомо, що Вселенський патріарх Варфоломій I ще у 2008 році був готовий надати томос про автокефалію Українській православній церкві, але цьому завадив тодішній патріарх РПЦ Алексій II.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на інтерв’ю “Громадському” третього президента України Віктора Ющенко.

За його словами, під час візиту Варфоломія до Києва у липні 2008 року він домовився підготувати “дорожню карту” для надання автокефалії.

“Процедурна частина, як вона в фіналі виглядала, виходила з того, що кожний владика Автокефальної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, пише петицію на ім’я Константинопольського патріарха з приводу його підтримки і бажання утворення єдиної української помісної церкви”, – сказав Ющенко.

Водночас Ющенко заявив, що отримати томос 10 років тому завадив тодішній патріарх РПЦ Алексій II, який терміново прилетів до Києва, незважаючи на те, що не мав запрошення. Алексій запросив Варфоломія на обід, під час якого на той час і вирішилась доля томосу для України.

“Базова домовленість, яка була досягнута, – це те, що вони повертаються до церковного спілкування, і в межах цього церковного спілкування російська церква підтримує ініціативу Константинопольського патріарха щодо скликання світового собору. В обмін на що? Можна я поставлю три крапки?”, – сказав Ющенко.

Нагадаємо, що Вселенський патріарх Варфоломій виступив із зверненням до українського народу напередодні 85-ї річниці Голодомору в Україні і заявив про рішення надати автокефалію Українській церкві.

Нагадаємо, також, що після підписання угоди про співпрацю і взаємодію між Україною і Вселенським патріархатом, вселенський патріарх Варфоломій заявив, що це — важливий історичний момент як для двосторонніх зв’язків, так і для православ’я в цілому.

Крім того, собор Єпископів Польської Православної Церкви прийняв рішення не визнавати предстоятеля УПЦ Філарета і предстоятеля Української автокефальної православної церкви митрополита Макарія, з яких було знято анафеми Константинопольським Патріархатом 11 жовтня цього року, та не визнавати майбутнє отримання українською церквою томосу про автокефалію.

Джерело: Народна Правда