Томос для України: Філарет виступив із важливою заявою

За словами ієрарха, супротивники єдиної помісної Української Православної Церкви задіяли "гроші, дипломатію, спецслужби, залежні від них ЗМІ, вживаючи напівбрехню і відверту неправду"

Томос для України: Філарет виступив із важливою заявою
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Обрання Предстоятеля для єдиної помісної Української Православної Церкви відбуватиметься на Соборі, після того, як на ньому буде проголошене і утверджене церковне об‘єднання.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на заяву Святійшого Патріарха Київського і всієї Русі-України Філарета, оприлюднену у Facebook.

Loading...

Філарет наголосив, що самовисування кандидатур на Предстоятельство в Церкві не допускається канонами, проте раніше стало відомо, що єпископат УПЦ Київського Патріархату пропонуватиме його кандидатуру для обрання главою новоствореної церкви.

“Я дякую єпископату за висловлення довіри до мене, так само, як вдячний за потужну підтримку з боку повноти Київського Патріархату і всього суспільства. Зараз у мене є сформоване бачення того, як далі треба діяти, і про нього через наше особисте спілкування знають наші партнери з діалогу, що триває. Запевняю, що в рамках цього діалогу ми дотримувалися і будемо дотримуватися взятих на себе зобов‘язань так само, як і його інші учасники”, – зазначив ієрарх.

За словами Філарета, відповідь на цю пропозицію, якщо її буде оголошено на Соборі, він надасть Собору.

“Дотепер, коли було потрібно для Церкви – я був твердим і непохитним, не полишаючи Предстоятельства, хоч і вимагали цього від мене у Москві, вживаючи і примус, і обіцянки. Так само заради блага Церкви я йшов і на поступки, зокрема коли бувши Предстоятелем УПЦ, я заради об‘єднання у 1992 р. поступився цією посадою”, – нагадав Філарет.

Ієрарх заявив, що рік тому Московська патріархія сприйняла його бажання досягти визнання автокефалії Української Церкви, як нагоду зруйнувати і поглинути Київський Патріархат. Філарет рішуче став на заваді цьому, через що московський план провалився.

“За всі ці десятиліття ні погрози сильних світу цього, ні море бруду, яким чорнили моє ім‘я, ні «заборони та анафеми» – ніщо не змусило мене відступити від виконання волі Божої та служіння Українській Церкві. Історія засвідчує вірність такого шляху і я хочу запевнити наш єпископат, духовенство і паству, що не відступлю від нього і у майбутньому”, – написав Філарет.

Він запевнив, що й надалі, як Патріарх Київський і всієї Руси-України, робитиме все необхідне для того, щоби об‘єднавчий процес був успішно довершений, щоби єдина Помісна УПЦ була утверджена, а потім визнана іншими Помісними Церквами.

Проте Філарет нагадав про неприпустимість того, щоб зміни у церкві стали приводом для підірвання її єдності чи перетворення на знаряддя чужих інтересів. Саме таким знаряддям, на його думку, наразі стала Митрополія Московського Патріархату в Україні.

“Нашому народу і країні потрібна справді незалежна Церква, а не чужий інструмент, лише прикритий найменуванням незалежності”, – вважає Філарет.

За його словами, супротивники розуміють історичну важливість того, що відбувається, так само як і чутливість процесу підготовчого діалогу.

“Тому і роблять все, на що здатні, щоби перешкодити успіху, задіявши різні засоби – гроші, дипломатію, спецслужби, залежні від них ЗМІ, вживаючи напівбрехню і відверту неправду”, – сказав ієрарх.

Відтак він закликав всіх учасників об‘єднавчого процесу зберігати мудрість і тверезість.

“Мета ворогів – посіяти недовіру і замішання. Наша спільна мета – успішно завершити розпочату справу”, – підсумував Філарет.

Томос для України: Філарет виступив із важливою заявою Томос для України: Філарет виступив із важливою заявою

Нагадаємо, Об’єднавчий Собор відбудеться в грудні 2018 року, точну дату буде названо в ході засідання Святого і Священного Синоду Вселенського Патріархату 27-29 листопада цього року.

Джерело: Народна Правда
загрузка...