Путінські найманці повстали проти нього: з’явилися заяви про розвал Росії

"Ихтамнеты" просять Міжнародний суд захистити свої права

Путінські найманці повстали проти нього: з’явилися заяви про розвал Росії
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Бійці російських приватних військових компаній та ветерани збройних сил і бойових дій звернулися до Міжнародного кримінального суду з вимогою порушити розслідування проти організаторів ПВК – експерти вбачають у цьому одну з ознак розвалу РФ.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Радіо Свобода.

Loading...

Як заявив голова комітету Загальноросійського офіцерського зібрання Євген Шабаев, звернення до прокурора Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда підтримали 357 делегатів з 52 регіонів Росії, які представляють 18 загальноросійських і міжрегіональних громадських організацій. Сам текст обговорювався на загальноросійському офіцерському зібранні, яке пройшло в неділю і називалося “ПВК. Загибель армії – #НасТутНет”. Як випливає з документа, втрати ПВК, за даними ветеранських організацій, обчислюються сотнями.

За словами Євгена Шабаева, в липні 2018 року бійці ПВК зверталися до Адміністрації президента з пропозицією легалізувати ПВК, але отримали відповідь з Міноборони, в якому організацію і діяльність приватних військових компаній в Росії назвали антиконституційними.

Ветерани російських збройних сил вважають, що “учасників ПВОК позбавляють правового статусу навмисно, через що вони не тільки не отримують належної ветеранам реабілітаційної та економічної підтримки з боку держави, а й переслідуються за законом про найманство. (Діяльність ПВОК потрапляє під дію двох статей Кримінального кодексу РФ: “найманство” і “Організація незаконного збройного формування”.)

Своєю чергою, звернення бійців російських приватних військових компаній в Міжнародний кримінальний суд прокоментував прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. Він заявив, що на порядку денному Кремля немає теми приватних військових компаній та переадресував це питання до Міністерства оборони РФ, повідомляє Интерфакс.

“Напевно, все-таки це питання більше відноситься до компетенції Міноборони, тому що, погодьтеся, де-юре у нас немає таких юридичних осіб, як приватна військова компанія відповідно до нашого законодавства”, – вважає Пєсков.

Разом з тим, російський журналіст Матвій Ганапольський пише на Ехо Москви, що звернення російських “найманих убивць” в Міжнародний суд є одною з ознак розвалу Росії.

“Головне, чого б не хотілося Путіну, це щоб його країна йшла в рознос, а вона розвалюється. До розвалу території країни поки справа не дійшла, але розвалюється все – інститути, покликані захищати людей, надії на майбутнє і віра в самого Путіна”, – пише Ганапольський.

Журналіст описав руйнівні процеси, які відбуваються в Росії.

“Однак, йде ще страшніший процес: суди виправдовують ворогів Путіна, військові зрадницьки подають позови в зарубіжні трибунали, а підлеглі, які повинні мовчати, ганьблять себе, владу і самого президента”, – констатував Ганапольський.

А тим часом члени російських “ПВК” гинуть у Сирії – на початку листопада на трасі Дамаск-Дейр-ез-Зор, внаслідок вибуху загинуло 11 осіб, серед яких шестеро належали до підрозділів приватної військової компанії (ПВК) «Вагнер».

Нагадаємо, у вересні персональні дані про дев’ять бійців “Приватної військової компанії Вагнер”, які брали участь у бойових діях на сході України, були оприлюднені Службою безпеки України.

Джерело: Народна Правда
загрузка...