Робота, яка провокує рак: вчені приголомшили дослідженням

Дослідження проводили китайські вчені

Робота, яка провокує рак: вчені приголомшили дослідженням
Автор Романова Марі в Новини/Правда про здоров'я

Робота ночами в середньому на 19% збільшує ризик розвитку раку у жінок.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, до такого висновку дійшли китайські вчені.

Loading...

Нове дослідження показало, що у жінок, які систематично працюють вночі, більш високий ризик розвитку раку молочної залози, ніж у тих, хто працює вдень.

Чому

На думку вчених, все відбувається через мелатонін (основний гормон епіфіза, регулятор циркадного ритму всіх живих організмів) – штучне світло збільшує кількість мелатоніну, що може порушити внутрішній «годинник», що регулює сон. Цей гормон безпосередньо впливає на зростання пухлини при раку молочної залози.

Крім того, на думку лікарів, нічний спосіб життя збільшує ризик появи раку шкіри на 41%, раку молочної залози — на 32%, раку шлунка — на 18%, раку легені — на 28%. Негативно впливає нічна робота і на вагу – ті, хто працюють ночами, на 35% мають більше шансів страждати від ожиріння.

Нагадаємо, співробітники Всесвітнього фонду досліджень раку встановили, що ожиріння значно посилює ймовірність розвитку 12 типів онкологічних захворюваньВчені зробили такий висновок на основі досліджень 17 типів раку протягом останнього десятиліття. Усього в дослідженні взяли участь більше 50 мільйонів людей.

Спровокувати онкологічне захворювання можуть не тільки такі фактори, як: куріння, генетична схильність, малорухливий спосіб життя, стрес, інфекції, радіація та небезпечні хімічні речовини, експерти кажуть, обернутися раком може і зловживання деякими продуктами.

Вчені з британського інституту Френсіса Кріка встановили, що хімічні речовини, які містяться у капусті, зокрема, брокколі, можуть допомогти зберегти здоровий стан шлунково-кишкового тракту і запобігти раку товстої кишки.

Джерело: Народна Правда
загрузка...