Розкрито масштабну аферу з отриманням субсидій в Україні: важливі подробиці

Перевірки отримувачів житлово-комунальних субсидій в січні-вересні показали, що понад 68 тисяч українців отримують кілька субсидій за різними адресами

Розкрито масштабну аферу з отриманням субсидій в Україні: важливі подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

З початку року Міністерство фінансів України видало близько 7,5 млн рекомендацій з перевірки достовірності інформації, поданої одержувачами субсидій.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на сайт Міністерства фінансів.

Зазначається, що завдяки цьому вдалося запобігти неефективному використанню 5,9 млрд грн бюджетних коштів і повернути до бюджету 46,5 млн грн.

У Мінфіні заявили, що перевірки отримувачів житлово-комунальних субсидій в січні-вересні показали, що понад 68 тис. осіб отримують кілька субсидій за різними адресами.

Також чиновники навели інший приклад – громадянин, який купив автомобіль Mercedes-Benz вартістю понад 1,3 млн грн, оформив субсидію в розмірі 2 тис. грн.

“Таких випадків багато, і це несправедливо. Зупинка процесу верифікації призведе до зростання зловживань коштами платників податків”, – вважає заступник міністра фінансів Юрій Гелетій.

Зазначається, що верифікація (перевірка) соцвиплат дозволяє державі виявити шахраїв в цій сфері і спрямувати кошти тим, хто дійсно потребує допомоги.

Разом із тим, у Мінфіні запевнили, що не мають наміру жодним чином втручатися в особисте або сімейне життя громадян, так як працюють з даними, отриманими до 11 жовтня 2018 року на підставі діючих нормативно-правових актів.

Крім того, для комплексного врегулювання питань верифікації було розроблено і подано на розгляд Кабінету міністрів відповідний законопроект. Разом із тим, на завершальній стадії перебуває впровадження нової сучасної автоматизованої інформаційно-аналітичної платформи, яка значно підвищить оперативність, якість і прозорість процесу верифікації.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що у випадку, якщо субсидія на комунальні послуги нарахована, але в листопаді квитанція прийшла без врахування знижки, вона все одно діятиме.

Джерело: Народна Правда