Цукор рятує від раку: вчені зіткнулися з унікальною здатністю харчової добавки

Манноза є епімером глюкози

Цукор рятує від раку: вчені зіткнулися з унікальною здатністю харчової добавки
Автор Романова Марі в Новини/Правда про здоров'я

Вчені заявили, що знайшли універсальні ліки від онкології. Фахівці Інституту дослідження раку у Великобританії експериментальним шляхом встановили, що цукор манноза (застосовують в якості харчової добавки) уповільнює ріст злоякісних пухлин та посилює ефект хіміотерапії.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, на EurekAlert! (сайт, де розміщують прес-релізи наукових статей) опубліковано матеріал про дослідження впливу цукру маноза на гризунів.

Loading...

Маннозу додавали у питну воду або давали перорально гризунам, які страждають від раку підшлункової залози/шкіри/легенів. Виявилося, що цукор гальмує ріст пухлини, не викликаючи при цьому побічних ефектів.

 Вчені також кажуть, що глюкоза сприяє зростанню ракових тканин, а манноза навпаки здатна блокувати надходження вуглеводів в злоякісні клітини. При цьому вона не впливає на здатність поглинати глюкозу у нормальних тканин.

Фахівці також перевірили, як манноза діє на лейкемію, остеосаркому, рак яєчників і кишечника. У цьому випадку тільки деякі клітини реагували на цукор. Зараз вчені намагаються з’ясувати, чому манноза діє вибірково.

Нагадаємо, онколог Антон Шкіряк заявляв, що всі українки знаходяться в групі ризику по захворюваності на рак молочної залози. Причина цього лише одна, але вона дуже вагома – в Україні абсолютно відсутні скринінгові програми. При цьому рак «молодшає».

Вчені Гонконгського баптистського університету прийшли до висновку, що метал родій може бути ефективним при лікуванні тричі негативного раку молочної залози, який називають однією з найбільш агресивних форм онкологічних захворювань.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...