У 90% випадків інсульту можна запобігти: прості поради, які врятують життя

Навіть при одному підозрілому симптомі потрібно викликати «швидку» і наполягати на доставці в ту лікарню, де є КТ або МРТ

У 90% випадків інсульту можна запобігти: прості поради, які врятують життя
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

У 90% випадків інсульт викликають конкретні фактори ризику, яких можна запобігти: хронічні серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, куріння, зайва вага, зловживання алкоголем, стрес і недостатня фізична активність.

НАРОДНА ПРАВДА публікує поради щодо профілактики цього гострого порушення кровопостачання головного мозку.

Контролюйте тиск – найчастіше жертвами інсультів стають люди, які страждають від артеріальної гіпертензії (стійке підвищення артеріального тиску від 140/90 і вище). Для гіпертоніків дуже важливо завжди вимірювати тиск і при необхідності приймати необхідні препарати.

Слідкуйте за холестерином – звуження просвіту артерій, що виникає як наслідок атеросклерозу – одна з найпоширеніших причин інсульту. Запобігайте появі холестеринових бляшок – вживайте жирну морську рибу, оливкову і льняну олію (продукти з омега-3 і омега-6 поліненасиченими жирними кислотами).

Контролюйте свою вагу – люди, які страждають надмірною вагою, знаходяться в групі ризику. Через порушення обміну речовин підвищується ймовірність розвитку цукрового діабету та атеросклерозу.

Не забувайте відвідувати лікаря-кардіолога – порушення серцевої діяльності автоматично призводять до підвищеного навантаження на судини головного мозку.

Займайтеся профілактикою діабету – цукровий діабет збільшує ймовірність розвитку інсульту у 2,5 рази. Ця хвороба істотно позначається на роботі серця і судин. У діабетиків в прискореному режимі виводиться рідина. Це призводить до зневоднення, а через це кров густішає.

Звичайно, також важливо: не забувати відпочивати, уникати стресових ситуацій, правильно харчуватися і займатися фізичними навантаженнями.

Нагадаємо, виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла українцям, як швидко розпізнати інсульт у людини. За її словами, щоб розпізнати інсульт людини, у якого підозрюють захворювання, потрібно попросити її зробити всього три кроки:

  1. Підняти обидві руки (Не повинна з’являтися слабкість в кінцівках);
  2. Попросити вимовити власне ім’я (Мова не повинна бути невиразною і сплутаною);
  3. Посміхатися (Посмішка і обличчя повинні бути симетричними).

Навіть при одному підозрілому симптомі потрібно викликати «швидку».

Нещодавно вчені з США та Фінляндії озвучили найнебезпечніший вік для чоловіків і жінок, коли є ймовірність стати жертвою судинних патологій. В аналізі тисяч історій хвороби брали участь співробітники Центру Здоров’я в Техасі і співробітники Центральної лікарні при університеті Хельсінкі. Виявилося, що чоловікам необхідно уважно стежити за відхиленнями у стані здоров’я після 40 років, жінкам — до 30 років.

Спадкова схильність до інсульту підвищує ймовірність порушення кровопостачання мозку на 35% незалежно від способу життя, при цьому нездоровий спосіб життя збільшує ризик інсульту на 66%.

Джерело: Народна Правда