Сила в правді

Навігація
Головна Новини Україна зробила важливий крок до НАТО і Євросоюзу

Україна зробила важливий крок до НАТО і Євросоюзу

Україна зробила важливий крок до НАТО і Євросоюзу
в Новини/Соціальна правда

Верховна Рада попередньо схвалила законопроект про внесення змін до Конституції, які затверджують курс України в ЄС і НАТО, за таке рішення проголосувало 311 нардепів.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Українську правду.

Законопроектом №9037 пропонується внести до Конституції зміни до преамбули, 3 статтей та перехідних положень щодо стратегічного курсу України на набуття членства в Європейському Союзі та в НАТО.

Зокрема абзац п’ятий преамбули після слів “громадянської злагоди на землі України” доповнити словами “та підтверджуючи європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України”.

Пункт 5 частини першої статті 85 пропонується викласти в такій редакції: “визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору”.

Статтю 102 пропонують доповнити частиною третьою, згідно з якою “президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору”.

Статтю 116 планують доповнити пунктом 11 такого змісту: “забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору”.

Голова профільного комітету Руслан Князевич підтвердив, що після отримання парламентом позитивного висновку Конституційного суду комітет одностайно рекомендував підтримати вказані зміни в першому читанні.

Президент Петро Порошенко, який виступив на засіданні Ради наголосив, що вказане рішення буде “серйозним і потужним меседжем партнерам України по обидва боки Атлантики”.

“Зміни до Конституції щодо руху в НАТО і ЄС – додаткова гарантія від реваншу проросійських, антинатовських, антиєвропейських сил. Загрозу такого реваншу не хочу перебільшувати, але так само закликаю його не ігнорувати і не недооцінювати”, – наголосив Порошенко.

Для остаточного внесення змін до Конституції цей законопроект має бути схваленим 300 голосами на наступній сесії парламенту.

Україна зробила важливий крок до НАТО і Євросоюзу

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що  парламентська асамблея НАТО, яка проходила у канадському Галіфаксі, виступила за надання Україні чіткої перспективи членства у Північноатлантичному Альянсі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: