Почаївська лавра більше не належить УПЦ МП: прийнято важливе рішення

Почаївська лавра більше не належить УПЦ МП: прийнято важливе рішення
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Міністерство юстиції України скасувало державну перереєстрацію споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври в Тернопільській області. Фактично, найбільший православний комплекс Західної України більше не належить УПЦ МП.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на прес-службу Мінюсту.

За словами першого заступника міністра юстиції України Олени Сукманової, комісія відомства на своєму засіданні вирішила задовольнити скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника про скасування рішення про держреєстрацію права користування комплексу споруд Почаївської Лаври.

Відповідний наказ Мінюсту підписаний у п’ятницю, 23 листопада, уточнила Сукманова.

Також наголошується, що раніше реєстратор здійснив реєстрацію з порушеннями вимог законодавства.

Почаївська лавра розташована в Кременецькому районі Тернопільської області. Вона є найбільшим православним комплексом на Західній Україні і другим в Україні після Києво-Печерської лаври.

Предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет заявив раніше, що після офіційного визнання української церкви вона зможе одержати в своє розпорядження будівлі Києво-Печерської та Почаївської лавр.

Нещодавно стало відомо, що біля Почаївської Лаври священнослужителі УПЦ МП встановили хрест на честь російського царя і сім’ї Романових.

Джерело: Народна Правда