Бюджет-2019: названо головний ризик для України

На обслуговування державного боргу України в 2019 році необхідно понад 145 млрд грн

Бюджет-2019: названо головний ризик для України
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Головним ризиком для України у наступному році є державний борг, який є першою статтею витрат у бюджеті майбутнього року.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на DT.UA.

Loading...

За даними редактора відділу економіки видання Юлії Самаєвої, головними статтями в бюджеті майбутнього року буде фінансування пенсій та субсидій. Для покриття дефіциту ПФУ з держбюджету передбачено 166,5 млрд грн, що майже на 30 млрд більше, ніж у 2018-му. Це найбільша стаття витрат держбюджету після виплат за зовнішніми позиками.

Зазначається, що на фінансування субсидій у 2019-у році буде виділено 55 млрд грн. При цьому утриматися в межах цієї суми мають допомогти верифікація та жорсткість правил призначення субсидій.

На думку експерта, враховуючі те, що в попередні роки видатки на субсидії істотно зростали, в поточному році на ці цілі може не вистачити і 70 млрд грн.

Проте найбільшим ризиком залишається державний борг України. Загальний обсяг державного та гарантованого державою боргу складе 62% від ВВП України.

Відтак загальні виплати за держборгом у 2019 році складуть близько 417 млрд грн, 57,3% — за внутрішніми боргами і 42,7% — за зовнішніми. В цілому на обслуговування державного боргу в 2019 році необхідно понад 145 млрд грн.

Нагадаємо, Верховна рада України, 23 листопада, підтримала у другому читанні законопроект №9000 про державний бюджет на 2019 рік, документ в цілому підтримали 240 нардепів.

При цьому депутати працювали всю ніч, а у сесійній залі відчутно пахло перегаром.

Джерело: Народна Правда
загрузка...