Росія знову намагається: США зробили заяву в річницю Голодомору в Україні

В Україні вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-33 років

Росія знову намагається: США зробили заяву в річницю Голодомору в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У суботу, 24 листопада, Україна та світ відзначають День пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років, у посольстві США заявили, що Росія знову намагається “знищити ідентичність і західні устремління народу України”.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

“Варварське захоплення Радянським Союзом українських земель та врожаю було здійснено навмисно з політичною метою підкорити український народ”, – йдеться у спеціальній заяві Речниці Держдепу США Гізер Науерт до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 рр. в Україні.

У відомстві додали, що зараз Росія знову намагається знищити ідентичність і західні устремління народу України. Внаслідок цієї агресії загинуло вже понад 10 тисяч українців.

Росія знову намагається: США зробили заяву в річницю Голодомору в Україні

Своєю чергою, президент України Петро Порошенко також зробив заяву з приводу річниці Голодомору.

“Цей день також спонукає нас вкотре подивитися прямо у вічі жахливій правді: голодомори в Україні були штучними, вчиненими людьми проти людей. Точніше – нелюдами проти людей. І в ім’я збереження України ми маємо завжди пам’ятати про жахливі злочини, заподіяні комуністичним режимом на українських землях”, – зокрема написав Порошенко.

Росія знову намагається: США зробили заяву в річницю Голодомору в Україні

Українці вшановують жертв Голодомору, запалюючи свічки пам’яті.

Зокрема, 1 вересня 2018 року у Києві розпочалася міжнародна акція «Запали свічку пам’яті», яка протягом 85-ти днів буде проходити в 85 куточках світу. Метою акції, яка розпочалася за 85 днів до Дня пам’яті жертв Голодомору – 24 листопада 2018 року, – є об’єднання українців у всьому світі і громадян інших країн для вшанування пам’яті про один з найбільших злочинів в історії людства.

Крім того, кожного року у четверту суботу листопада о 16:00, українці вшановують жертв тих страшних подій хвилиною мовчання. Також у рамках всеукраїнської акції “Запали свічку” багато українців запалюють та ставлять на підвіконня свічки пам’яті. Разом із тим, свічки запалюють і на спільних зібраннях для вшанування пам’яті закатованих голодом українців.

Зазначимо, у жовтні сенат США одностайно прийняв двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу.

Нагадаємо, українські військовослужбовці вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років і нагадали, що вони стоять на захисті країни.

Джерело: Народна Правда