Верховна Рада прийняла рішення щодо воєнного стану в Україні

Верховна Рада прийняла рішення щодо воєнного стану в Україні
Автор Желізняк Олександр в Соціальна правда

Народні депутати проголосували за введення воєнного стану в Україні після захоплення Росією українських кораблів та військових біля Керченської протоки.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА

ВОЄННИЙ СТАН: ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ

276 народних депутатів проголосували за введення воєнного стану у деяких областях України, а саме в областях, які межують з Росією та Придністров’ям.

Воєнний стан вводиться з 9 ранку 28 листопада і триватиме 30 днів, тобто до 27 грудня 2018 року.

Таким чином, воєнний стан діятиме на території таких областей: Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька і акваторія Чорного та Азовського морей.

Президент Петро Порошенко додав, що обмежувати права громадян влада буде лише у випадку російської інтервенції. Крім того, у парламенті закріпили дату проведення президентських виборів в Україні 31 березня 2019 року.

У неділю, 25 листопада, «прикордонне управління ФСБ по Криму» повідомило про порушення трьома українськими військовими кораблями морського кордону РФ. Українські кораблі, що рухались в бік Керченської протоки, нібито небезпечно маневрували і не підкорялись вимогам російської влади.

У ВМС ЗСУ заявили, що кораблі РФ скоїли агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Зокрема один український корабель був протаранений російським судном.

Крім того, росіяни застосували зброю проти українців на борту кораблів ВМС ЗС України в Азовському морі, є поранені.

Пізніше стало відомо, що всі три українські кораблі захоплено російськими військовими.

Також стало відомо про шістьох поранених українських бійцях в результаті атаки з боку Росії.

У зв’язку з захопленням Росією у полон трьох українських суден ВМС та понад 20 моряків в Азовському морі, Збройні Сили України приведені в повну бойову готовність.

Джерело: Народна Правда