Воєнний стан в Україні: Порошенко оголосив про рішення

Воєнний стан в Україні: Порошенко оголосив про рішення
Автор Желізняк Олександр в Політична правда

Президент України Петро Порошенко підтримав введення в країні воєнного стану та виносить це рішення на розгляд Верховної Ради у зв’язку з військовою атакою Росії у Керченській протоці.

РОСІЯ АТАКУВАЛА УКРАЇНУ В АЗОВСЬКОМУ МОРІ: ВСІ ПОДРОБИЦІ, ФОТО ТА ВІДЕО

“Україна не буде проводити наступальні дії. Виключно для оборони своєї території”, – заявив президент.

“Рішення не передбачає негайної мобілізації, але буде проведена робота з резервом першої черги. Воєнний стан не означає оголошення війни. Воєнний стан вводиться для оборони”, – додав Порошенко.

Президент  підтримав введення воєнного стану в Україні на 60 днів.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій скликає позачергове засідання парламенту на 16:00 понеділка, 26 листопада.

Про це йдеться у заяві спікера ВР, яку оприлюднено в ніч на понеділок.

“На виконання рішення РНБО України і зверення президента України, на понеділок, 26 листопада на 16:00 я скликаю позачергову сесію Верховної Ради України”, – зазначив Парубій.

Воєнний стан – це особливий правовий режим, який вводиться в Україні або окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для запобігання загрози і забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень “(стаття 1 Закону” Про правовий режим воєнного стану”).

Зазначимо, що рішення про введення воєнного стане не ухвалюється президентом. Спочатку РНБО виносить це рішення на розгляд президента, який у разі схвалення передає його до Верховної Ради. У парламенті мають ухвалити рішення впродовж двох днів.

У неділю, 25 листопада, «прикордонне управління ФСБ по Криму» повідомило про “порушення” трьома українськими військовими кораблями морського кордону РФ. Українські кораблі, що рухались в бік Керченської протоки, нібито небезпечно маневрували і не підкорялись вимогам російської влади.

У ВМС ЗСУ заявили, що кораблі РФ скоїли агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Зокрема один український корабель був протаранений російським судном.

Крім того, росіяни застосували зброю проти українців на борту кораблів ВМС ЗС України в Азовському морі, є поранені.

Пізніше стало відомо, що всі три українські кораблі захоплено російськими військовими.

Також стало відомо про шістьох поранених українських бійцях в резульататі атаки з боку Росії.

Джерело: Народна Правда