Сила в правді

Навігація
Головна Новини Воєнний стан в Україні: з'явилося важливе рішення щодо мобілізації

Воєнний стан в Україні: з’явилося важливе рішення щодо мобілізації

Воєнний стан в Україні: з’явилося важливе рішення щодо мобілізації
в Новини/Соціальна правда

Рада національної безпеки і оборони України своїм рішенням доручила Міноборони і Генштабу Збройних сил України уточнити Мобілізаційний план ЗС в частині обсягів призову резервістів оперативного резерву першої черги і передбачити заходи часткової мобілізації.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Відповідні доручення оборонному відомству та ГШ ЗСУ містяться в тексті рішення РНБО від 26 листопада 2018 року “Про надзвичайні заходи по забезпеченню державного суверенітету та незалежності України та введення воєнного стану в Україні”, яке ввів у дію своїм указом президент України Петро Порошенко.

Указ набирає чинності одночасно з законом про його затвердження.

“Міністерству оборони України, Генерального штабу Збройних сил України невідкладно в установленому порядку уточнити Мобілізаційний план Збройних сил України, зокрема обсяги призову резервістів оперативного резерву першої черги”, – йдеться в рішенні РНБО.

Також Генеральному штабу ЗСУ доручається невідкладно подати президентові пропозиції про введення в дію документів з питань застосування Збройних сил та інших військових формувань.

Крім цього, ГШ ЗС повинен невідкладно “передбачити заходи часткової мобілізації, організувати та провести навчальні збори з резервістами оперативного резерву в необхідних обсягах”.

РНБО також доручив Генштабу внести на розгляд Ради нацбезпеки і оборони України пропозиції щодо залучення інших військових формувань та правоохоронних органів до здійснення заходів правового режиму воєнного стану.

У неділю, 25 листопада, «прикордонне управління ФСБ по Криму» повідомило про порушення трьома українськими військовими кораблями морського кордону РФ. Українські кораблі, що рухались в бік Керченської протоки, нібито небезпечно маневрували і не підкорялись вимогам російської влади.

У ВМС ЗСУ заявили, що кораблі РФ скоїли агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Зокрема один український корабель був протаранений російським судном.

Крім того, росіяни застосували зброю проти українців на борту кораблів ВМС ЗС України в Азовському морі, є поранені.

Пізніше стало відомо, що всі три українські кораблі захоплено російськими військовими.

Також стало відомо про шістьох поранених українських бійцях в результаті атаки з боку Росії.

У зв’язку рішенням РНБО про можливе введення воєнного стану через захоплення Росією у полон трьох українських суден ВМС та понад 20 моряків в Азовському морі, Збройні Сили України приведені в повну бойову готовність.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: