Штурм Маріуполя: у Росії розкрили можливий сценарій війни з Україною

Штурм Маріуполя: у Росії розкрили можливий сценарій війни з Україною
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Російський військовий експерт Павло Фельгенгауер назвав можливий варіант розвитку подій, після захоплення спецназом Росії українських суден, він не виключає, що найближчим часом може початися зимова кампанія з остаточного витіснення України з Азовського узбережжя.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА на матеріал Фельгенгауера для “Нової газети”.

“Мета операції може бути обмежена узбережжям до Бердянська. Або до Мелітополя, Генічеська та Чонгара, якщо «сухопутний коридор в Крим» і справді потрібен. У будь-якому разі, якщо, звичайно, не дай бог, буде прийнято таке рішення, регулярні російські сили доведеться вводити в бій масовано, особливо в тому випадку, якщо, як у 2014-2015 роках, стануть вдавати, що це, мовляв, донецькі ополченці самі наступають, і тому активної авіапідтримки не буде”, – пише військовий експерт.

За його словами, прифронтовий Маріуполь можна порівняно легко обійти і відрізати, а місто потім, можливо, доведеться штурмувати, як Алеппо, з великими руйнуваннями. Втім, у військах є командири з сирійським досвідом, і бійців-фахівців зі штурму міст із застосуванням важкого озброєння можна виписати.

“Звичайно, Захід буде протестувати і введе додаткові санкції, але це скоріше засмутить ліберально-економічний блок нинішнього режиму (так звану «партію світу»), чергова невдача якої буде лише додатковим бонусом для їх супротивників з так званої «партії війни». Все одне убивче тотальне ембарго на експорт російського газу і нафти західні лідери не введуть, тим більше взимку, як його ніколи не вводили в радянський час і за тим же причинами — ціновий шок і економічний спад перед виборами нікому на Заході не потрібен”, – пише Фельгенгауер.

За його словами, українцям доведеться відбиватися в поодинці або сподіватися на те, що генштаб ЗСУ помилився, або що в Москві передумають і зимової війни не буде. Або, в крайньому випадку, сподіватися, що західні посередники, після того як війська виконають основні завдання (як в 2015-му після Дебальцева), допоможуть підписати ще одне перемир’я, типу трьох Мінських угод.

Звернемо увагу на те, прогнози Фельгенгауера не завжди збуваються.

Нагадаємо, що в США вважають, що події в Азовському морі показують, що Росія має намір взяти під одноосібний контроль доступ до українських портів, а саме хоче отримати доступ до Маріуполя по морю.

Джерело: Народна Правда