Томос для України: Константинополь оголосив про рішення

Точна дата отримання томосу невідома

Томос для України: Константинополь оголосив про рішення
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

Вселенський патріархат на священному Синоді в четвер, 29 листопада, в Стамбулі, не затвердив дату Об’єднавчого собору в Україні, але почав розробку конституції Української православної церкви.

Про це пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на офіційний сайт Вселенського патріархату.

Loading...

“У контексті раніше прийнятого рішення Вселенського патріархату надати автокефалію Українській церкві, і в очікуванні видачі Патріаршого і Синодального Томосу, святий і священний синод підготував статут Української церкви”, – йдеться в документі.

Томос для України: Константинополь оголосив про рішення

Наступним кроком має стати Об’єднавчий собор, на якому буде оголошено про створення в Україні незалежної Церкви, на якому буде обраний предстоятель церкви, і він вирушить до Константинополя для того, щоб його отримати.

Кореспондент “Прямого” Ольга Шилкіна зі Стамбулу повідомила, що Вселенський патріархат ухвалив офіційне рішення про надання томосу Україні. Журналістам передали прес-реліз з трьох пунктів.

“…тут дійсно написано те, що нам надається автокефалія, нам надається Томос і надається проект головного документу, проект статуту для майбутньої Української автокефальної помісної церкви. Тобто цей статут, я так розумію, мають розглянути на об’єднавчому соборі. Але саме дату, яку ми очікували… що тут у Вселенському патріархаті нададуть дату об’єднавчого собору – поки що, наскільки я можу аналізувати, тут її немає. Тому, можливо, ієрархи саме України мають визначатися саме з цією датою”, – сказала журналістка.

«У контексті раніше прийнятого рішення Вселенського патріархату про надання автокефалії церкви України, а також в очікуванні надання патріархального і синодального томосу, Священний Синод схвалив проект конституційного статуту Української церкви», – йдеться в комюніке Вселенського патріархату за результатами засідання Синоду Константинопольського патріархату, розміщеному на сайті церкви.

Раніше відомий релігієзнавець Ігор Козловський розповів в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ про те, що таке Томос та навіщо він потрібен Україні.

Нагадаємо, стало відомо, як воєнний стан вплине на отримання Томосу.

Також вселенський патріарх Варфоломій розповів про важливе рішення щодо автокефалії для України.

Крім того, у Росії продовжують розповсюджувати страшилки та фейки про Томос для України.

Ще раніше Вселенський патріархат прийняв рішення щодо анафеми Філарета.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...