Томос для України: що вирішив Вселенський патріархат

Томос для України: що вирішив Вселенський патріархат
Автор Желізняк Олександр в Соціальна правда

У Стамбулі закінчився тридений Священний Синод Вселенського патріархату, на якому прийняли рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА

Як повідомили на офіційному сайті Вселенського патріархату, синод не оголосив дату проведення Об’єднавчого собору та не підтвердив готовність тексту Томосу, оголосивши про початок роботи над статутом майбутньої церкви.

Томос для України: що вирішив Вселенський патріархат

Також про рішення Константинополя висловився президент України Петро Порошенко.

“Сьогодні на Святому Священному синоді Вселенського Патріархату ухвалені історичні рішення про створення Автокефальної Української Православної церкви. Схвалено текст Томоса, а також прийнято рішення про скликання об‘єднавчого православного собору”, – заява президента у Facebook.

У Київському патріархаті висловились щодо рішення Вселенського патріархату:

“Київський Патріархат висловлює сподівання, що спільними зусиллями всіх залучених до процесу сторін невдовзі буде успішно завершено підготовчу роботу, Собор збереться і ухвалить необхідні рішення щодо об’єднання, обрання Предстоятеля Церкви та затвердження Статуту. Після чого, відповідно до раніше оголошених Вселенським Патріархатом рішень, Томос про автокефалію буде вручений Предстоятелю Церкви”.

Томос про автокефалію Української православної церкви з рук вселенського патріарха Варфоломія отримає обраний предстоятель УПЦ, до того часу його текст не оприлюднюватиметься, повідомив директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

Київський Патріархат сподівається, що зусиллями всіх залучених до процесу сторін Собор ухвалить необхідні рішення щодо об’єднання, обрання Предстоятеля Церкви та затвердження Статуту, заявив голова Інформаційного управління Київської патріархії Євстратія Зорі у Facebook.

Об’єднавчий собор складатиметься з 41 архієрея Київського патріархату, 12 архієреїв Автокефальної церкви і 10 архієреїв Московського патріархату.

Патріарх Філарет повідомив два варіанти назви об’єднаної церкви в Україні.

Назва буде – Українська православна церква (офіційна), друга назва – Київський патріархат. Що стосується непорозумінь, то непорозуміння у всіх є, але непорозуміння можна залагодити. Якщо у Автокефальної церкви (УАПЦ) є питання щодо Київського патріархату, ми знайдемо шляхи взаєморозуміння”, – заявив Філарет.

 

Раніше відомий релігієзнавець Ігор Козловський розповів в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ про те, що таке Томос та навіщо він потрібен Україні.

Нагадаємо, стало відомо, як воєнний стан вплине на отримання Томосу.

Також вселенський патріарх Варфоломій розповів про важливе рішення щодо автокефалії для України.

Крім того, у Росії продовжують розповсюджувати страшилки та фейки про Томос для України.

Ще раніше Вселенський патріархат прийняв рішення щодо анафеми Філарета.

Джерело: Народна Правда