Війна на морі: названо п’ять причин, з яких Путін все почав саме зараз

Один з найважливіших для Путіна напрямків війни проти України - знищення української  економіки

Війна на морі: названо п’ять причин, з яких Путін все почав саме зараз
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко розповіла про причини російської атаки в Азовському морі і пояснила, чому Росія зважилась на агресію саме зараз.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це вона написала на власній сторінці у Facebook.

Loading...

РОСІЯ АТАКУВАЛА УКРАЇНУ В АЗОВСЬКОМУ МОРІ: ВСІ ПОДРОБИЦІ, ФОТО ТА ВІДЕО

Геращенко нагадала, що  росіяни почали повзучу ескалацію на Азові ще влітку, про це президент і влада неодноразово інформували суспільство і світ.

“З вересня ми посилюємо нашу присутність в акваторії, було прийнято рішення про створення нової бази дислокації в Бердянську . А на грудень ( вже з вересня наша дипмісія при ООН над цим активно працює) заплановано розгляд резолюції по мілітаризації Чорного і Азовського морів на Генасамблеї ООН”, – зазначила віце-спікер.

За словами Геращенко, одним з найважливіших для Путіна напрямків цієї війни проти України є знищення української  економіки.

“В 2016 році, завдяки нашим доморощеним корисним ідіотам (пам‘ятаєте «блокаду на крові»?) , було вкрадено наші металургійні підприємства на окупованому Донбасі, які були перереєстровані на підконтрольній території і сплачували податки. Результат – втрата 1% ВВП і ринків експорту. В Маріуполі й Бердянську знаходяться наші порти, й зараз їх робота фактично заблокована. Це – одна з цілей Путіна”, – наголосила Геращенко.

Геращенко звернула увагу, що саме зараз увага країн Євросоюзу звернута в сторону Великобританії та інших європейських країн. “Європа зайнята Брекзітом,  Франція переживає серйозну політичну кризу, через підвищення ціни на пальне там широкі протести. Канцлер Німеччини також зосереджена на внтурішніх політичних проблемах, Єврокомісія готується до приходу нових керівників, – Путін вміє вибирати момент для удару , коли ключові зовнішні партнери зосереджені на власних кризах”, – зазначила політик.

Але ключовим у цій ситуації, на думку Ірини Геращенко, є  те, що рейтинг президента Путіна в Росії катастрофічно впав, а в таких випадках він завжди організовує “якусь войнушку”.

Також Ірина Геращенко прокоментувала ситуацію з наближенням виборів в Україні – президенських і парламентських. За її словами,  Путін прагне зробити все для зміни влади в нас і підіграти всім, аби не Порошенко.

“На мою думку, ключовими наслідками введення ВС має стати наступне :
– посилення нашої безпеки і обороноздатності, в першу чергу на Донбасі і регіоні Азовського та Чорного морів;
– зрив сценарію Путіна заблокувати нам навігацію і торгівлю , роботу наших портів, рибальство і транзит в акваторії Азовського моря;
– мобілізація наших міжнародних партнерів – європейських, G7, аби вони усвідомили рівень загроз і викликів на Азові;
– зрив можливих чергових військових провокацій і наступу РФ.
– подача консолідованого позову проти РФ до міжнародних судів;
– профілактичні контррозвідувальні дії в районі ВС.

Й, звичайно, в центрі нашої уваги – доля моряків. Вони – військовополонені московських піратів. Держава зобов’язана в першу чергу підтримати їх родини”, – наголосила Ірина Геращенко.

Війна на морі: названо п’ять причин, з яких Путін все почав саме зараз

Нагадаємо, Росія влаштувала Україні масштабну морську блокаду в Азовському морі, де заблокованими залишаються 35 суден. Рух через Керченську протоку здійснюється тільки в напрямку російських портів на Азові.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...