Сила в правді

Навігація
Головна Економічна правда Як будуть виплачувати субсидію у 2019 році: важливі новини

Як будуть виплачувати субсидію у 2019 році: важливі новини

В Мінсоцполітики планують до 1 жовтня 2019 року перевести всіх отримувачів субсидії в режим монетизації субсидій

Як будуть виплачувати субсидію у 2019 році: важливі новини
в Економічна правда/Новини

Міністерство соціальної політики України розробило проект постанови про монетизацію субсидій, яким пропонує затвердити порядок проведення монетизації субсидій у 2019 році.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це LIGA.net розповів гендиректор директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

“Процедура призначення субсидій не змінюється. Одержувач повинен буде подати заяву в орган соцзахисту населення і дати дозвіл на обробку персональних даних банком. Після того відбудеться електронний обмін інформацією між органом соціального захисту, Мінсоцполітики, банком і підприємством, яке надає послугу”, – зазначив Музиченко.

Як зазначив Музиченко,  на кожного одержувача субсидій буде відкрито персональний рахунок в банку, імовірно в “Ощадбанку”, куди і зараховуватимуться кошти. Саме з цього рахунку   будуть списуватися кошти для надання субсидій.

В Міністерстві пояснили, що якщо споживач витратив менше коштів, ніж передбачено існуючими нормами, то залишок грошей після завершення опалювального сезону буде переведено на особистий рахунок споживача.

“Споживач зможе користуватися цими грошима на власний розсуд. Але це можливо тільки при відсутності заборгованості за сплату комунальних послуг”, – повідомив Музиченко.

Нагадаємо, субсидії планується монетизувати в три етапи:

  1. З 1 січня 2019 року відбудеться монетизація для домогосподарств, які звернуться за субсидіями з новим пакетом документів (близько 100-150 тис. домогосподарств);
  1. З 1 травня 2019 року – монетизація для домогосподарств, яким субсидія призначена на неопалювальний період 2019-го;
  1. З 1 жовтня 2019 року – повний перехід на монетизацію.

Нагадаємо, раніше в Мінфіні заявили, що перевірки отримувачів житлово-комунальних субсидій в січні-вересні показали, що понад 68 тис. осіб отримують кілька субсидій за різними адресами. Завдяки цьому вдалося запобігти неефективному використанню 5,9 млрд грн бюджетних коштів і повернути в бюджет 46,5 млн грн.

Також раніше в Уряді пояснили, як можна заощадити в опалювальний період, а саме: коли вигідніше користуватися субсидією, а коли – вибирати пільгу. В Україні сім’ї мають право вибору: користуватися в опалювальний період субсидією або пільгою. При цьому, якщо сім’я вважає, що доцільніше платити за комуналку з урахуванням пільг, необхідно подати заяву до органу соціального захисту населення про припинення надання субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Економічна правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: