Томос про автокефалію: в Україні розкрили останні інтриги

Томос про автокефалію: в Україні розкрили останні інтриги
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко вважає, що насправді Томос вже прийнятий, просто про це ще не оголосили.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на LIGA.net.

“Томос є. Інакше було б дивно чекати, що на основі якогось проекту формуються пропозиції для статуту. Так що текст Томоса прийнятий. Він лише чекає, кому буде вручений”, – розповів Павленко.

На його думку, через кілька днів Вселенський патріарх оголосить дату об’єднавчого собору, куди запросять ієрархів усіх українських православних церков. І вони на своєму соборі повинні будуть затвердити статут з урахуванням тих положень, які представив Вселенський патріархат на основі Томосу. Обрати предстоятеля.

“А вже предстоятель поїде на Фанар і отримає Томос. Ось тоді він і стане публічним. Це грамота, що підтверджує незалежність церкви. Поки ми в ситуації, коли церкву треба спочатку сформувати, а предстоятеля, який отримає Томос – обрати”, – вважає Павленко.

Він звертає увагу на те, що в комюніке Вселенського патріархату представили лише проект статуту, який представлений до розгляду українським архієреям, і який імплементує Томос в інструментальних речах.

“Я можу допустити, що додаткове повідомлення про прийняття Томосу ще буде. Як мені пояснили, це тільки реліз з приводу того, що вважали за потрібне сказати сьогодні. Вселенський патріарх ще буде і говорити, і направляти послання, і на всі питання ми отримаємо відповіді. Головне – що пішов лік на дні і тижні. Все буде дуже скоро”, – розповів Павленко.

Раніше відомий релігієзнавець Ігор Козловський розповів в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ про те, що таке Томос та навіщо він потрібен Україні.

Нагадаємо, стало відомо, як воєнний стан вплине на отримання Томосу.

Також вселенський патріарх Варфоломій розповів про важливе рішення щодо автокефалії для України.

Крім того, у Росії продовжують розповсюджувати страшилки та фейки про Томос для України.

Ще раніше Вселенський патріархат прийняв рішення щодо анафеми Філарета.

Джерело: Народна Правда