У Молдові готують відставку проросійського президента: подробиці

Депутати молдовського парламенту можуть піднести Додону "подарунок" до Нового року

У Молдові готують відставку проросійського президента: подробиці
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

В п’ятницю, 30 листопада, голова молдовського парламенту Андріан Канду звернувся до депутатів з проханням підготувати документи про порядок відсторонення від посади президента республіки Ігоря Додона.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це  повідомляє російський  «Интерфакс».

Loading...

Спікер парламенту Молдови зазначив, що депутати можуть ухвалити подібне рішення через «зухвалу поведінку» Додона, який в порушення конституції відмовився  підписати і оприлюднити п’ять прийнятих законів. Згідно з головним законом країни, для усунення президента треба голоси  двох третин депутатів парламенту.

Відповідаючи на заперечення про те, що термін повноважень парламенту спливає 30 листопада, Канду вказав, що після цієї дати не можна приймати закони, але приймати постанови народні обранці можуть. «Парламенту не доведеться приймати закон, щоб відправити президента у відставку, оскільки це можна зробити рішенням законодавчого органу», – підкреслив він.

Крім того, Канду заявив, що вважає Додона незаконним президентом, навіть якщо той має легітимність. Спікер парламенту попросив підготувати інформаційну записку про те, якою є процедура і як складається звернення до Конституційного суду з приводу відставки глави держави. «Парламент може піднести сюрприз президентові ще до новорічних свят», – додав він.

Нагадаємо, раніше Конституційний суд Молдови відсторонив від посади президента країни Ігоря Додона. Сталося це після того, як Додон повторно відмовився затвердити кандидатури міністрів, запропонованих прем’єр-міністром (за законами Молдови президент може відхилити кандидатури тільки один раз).

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...