Україна зберігає лідируюче місце по захворюваності на ВІЛ/СНІД: моторошні дані

Показники смертності від ВІЛ/СНІДу за останнє десятиліття знизилися вдвічі і ця тенденція триває

Україна зберігає лідируюче місце по захворюваності на ВІЛ/СНІД: моторошні дані
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Смертність у світі від СНІДу знижується – в 2017 році померло 940 тисяч чоловік. Незважаючи на те, що цифра величезна, це вдвічі менше людей, ніж у 2005 році. Всього з початку епідемії від СНІДу  померли 5,5 млн осіб.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Укрінформ, цифри озвучив директор UNAIDS в Україні Роман Гайлевич.

За його словами, такої великої кількості померлих могло не бути, якби хворим вчасно поставили діагноз і призначили ефективне лікування. З цим в Україні проблеми – десятки тисяч українців ще не знають про свій ВІЛ-статус.

Гайлевич каже, в Україні лише 40% ВІЛ-інфікованих людей отримують високоефективну антиретровірусну терапію: “Це удвічі менше, ніж мало бути, коли Україна взяла на себе зобов’язання, – у 2020 році 80% забезпечити лікуванням. Така ситуація спостерігається, зокрема, ще й тому, що понад 100 тисяч українців не знають про свій ВІЛ-статус”.

Зазначимо, що Україна посідає перше місце за масштабами розповсюдження ВІЛ-інфекції в Європі, зокрема, через низький рівень діагностики.

Нагадаємо, вперше про СНІД  заговорили у 80-х роках 20 століття. Про те, як уберегтися від інфікування, а також які перші ознаки ВІЛ-інфекції, необхідно знати кожному.

У Києві відкрили медичний центр для допомоги людям з ВІЛ «100% життя», який назвали простором 100% толерантності для всіх пацієнтів: тут будуть надавати медичну допомогу нової для України якості ВІЛ-позитивним пацієнтам, людям із груп ризику.

Нещодавно від ускладнень, пов’язаних з ВІЛ помер відомий російський актор Олександр Ісаков.

Джерело: Народна Правда