Сила в правді

Навігація
Головна Новини Воєнний стан в Україні: у Раді зробили крок до проведення місцевих виборів

Воєнний стан в Україні: у Раді зробили крок до проведення місцевих виборів

Воєнний стан в Україні: у Раді зробили крок до проведення місцевих виборів
в Новини/Соціальна правда

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявляє, що сьогодні президент Петро Порошенко внесе в парламент законопроект, який має врегулювати питання проведення місцевих виборів на територіях, де введено воєнний стан.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на УНІАН.

Спікер нагадав, що, згідно з законом про правовий режим воєнного стану, забороняється проводити будь-які вибори, в тому числі місцеві вибори і вибори в об’єднаних територіальних громадах, на територіях, де введено воєнний стан.

Так, зазначив Парубій, майже в 40 новостворених ВІДГ в областях, де введено воєнний стан, проведення виборів під загрозою зриву.

Голова ВР повідомив, що провів з цього приводу консультації з президентом, головою Центральної виборчої комісії та представниками фракцій парламенту попросив їх визначитися в цьому питанні.

«Моє особисте переконання полягає в тому, що парламент повинен вирішити цю проблему і призначити вибори в громадах в областях, де діє військовий стан», – зазначив спікер.

Так, він підкреслив необхідність юридично упорядкувати можливість проведення виборів у ВІДГ та проміжних місцевих виборів.

«Під час консультацій було погоджено, що президент України сьогодні внесе відповідний законопроект, що регулює цю юридичну обставину», – повідомив Парубій і висловив сподівання, що парламент розгляне цей законопроект на поточному пленарному тижні і прийме його.

Нагадаємо, народні депутати  проголосували за введення воєнного стану у деяких областях України, а саме в областях, які межують з Росією та Придністров’ям.

Воєнний стан діятиме на території таких областей: Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька і акваторія Чорного та Азовського морей.

Президент України Петро Порошенко заявив, що у випадку агресії Росії проти України буде оголошено часткову мобілізацію резерву першої черги.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: