Залишились лічені хвилини: Союз вперше після аварії запускає людей в космос, трансляція

Сьогоднішній пілотований запуск - перший після аварії 11 жовтня

Залишились лічені хвилини: Союз вперше після аварії запускає людей в космос, трансляція
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Після відомої аварії ракети “Союз-ФГ” корабель “Союз МС-11” з екіпажем знову вирушає до Міжнародної космічної станції.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, з космодрому Байконур 3 грудня в політ відправляються Олег Кононенко (РФ), Давид Сан-Жак (Канада) і Енн Шарлотт Макклейн (США).

Відомо, що корабель з екіпажем виведе на орбіту ракета, аналогічна тій, яка була під час аварійного пуску.

Очікується, що Олег Кононенко, Енн Макклейн і Давид Сан-Жак проведуть на орбіті 194 дні. Заплановані десятки наукових експериментів, а також вихід у відкритий космос. ЗМІ повідомляють, що сам політ до МКС пройде за скороченою схемою: стикування відбудеться вже сьогодні ввечері.

Цікаво, що Кононенко і Сен-Жак були дублерами того екіпажу, який через нештатну ситуацію змушений був терміново повернутися на землю 11 жовтня. Причиною осінньої НП стали неполадки при відділенні ступеню ракети-носія. Екіпаж: Олексій Овчінін (РФ) і Нік Хейг (США) — не постраждали.

Дивитися трансляцію можна тут:

https://www.youtube.com/watch?v=Z2yIm_BHs7w

Нагадаємо, “Роскосмос” опублікував унікальне відео аварії, яка сталася 11 жовтня під час виведення на навколоземну орбіту транспортного пілотованого корабля «Союз МС-10» — бортові камери були встановлені безпосередньо на ракеті.

Заступник голови російського Центрального науково-дослідного інституту машинобудування Олег Скоробогатов поділився новими подробицями розслідування аварії на ракеті «Союз», що сталася 11 жовтня.

Джерело: Народна Правда