Страшні морози та справжній Новий рік: синоптики дали прогноз погоди на зиму

Найхолоднішим місяцем стане лютий

Страшні морози та справжній Новий рік: синоптики дали прогноз погоди на зиму
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Синоптики розповіли, якою буде цьогорічна зима та якої погоди чекати в новорічну ніч.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Сегодня, народний синоптик Леонід Горбань розповів, що зима зазвичай починається з трьох “підзимків” – тричі має бути невеликий мороз, який тричі зміниться відлигою.

“У цьому році зима нестандартна, багато днів буде триматися плюсова температура, причому в грудні очікується чотири короткі відлиги і чотири таких же коротких морозних періоди. І тільки в кінці місяця почнеться поступове зниження температури. 28-29 грудня почне холоднішати і піде хороший сніг, якого в середньому по Україні випаде за два дні близько 10 сантиметрів”, – передбачає Горбань.

Такаж синоптична ситуація утримуватиметься перед Різдвом і старим Новим роком. А от після цього в Україну прийде справжня морозна та сніжна зима. За прогнозом Горбаня, сніжитиме з перервами до 10-12 лютого, в середньому випаде понад 50 см снігу.

Перед Хрещенням (19 січня) посилиться мороз. Але пік холодів (до мінус 30 вночі) припаде на 7-10 лютого. Після того можна чекати на потепління. Разом із тим, лютий підсипле снігу – його випаде до 30 см. І навіть перед 8 Березня – близько 6-10 см. Закінчиться зима ближче до квітня.

Своєю чергою заввідділом синоптичної метеорології УкргідрометеоНІІ Віра Балабух прогнозує що грудень буде теплішим і сухішим ніж зазвичай: температура вища на 1-2 градуси, опадів на 15-30% менше норми, частіше у вигляді дощу або мокрого снігу.

А от на новорічну ніч синоптики прогнозують по-справжньому зимову погоду.

Нагадаємо, раніше синоптики також зійшлися на думці, що в грудні на українців чекають “погодні гойдалки” – морози змінюватиме потепління, справжня сніжна зима прийде в Україну не раніше наступного року.

Джерело: Народна Правда