Чим Україна зможе боротися з російською агресією в Азовському морі

Чим Україна зможе боротися з російською агресією в Азовському морі
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Інцидент у Керченській протоці вказав на необхідність розвитку українського військового флоту, ситуація з яким на даним момент, швидше жалюгідна.

Флот України являє собою групу старих кораблів, які побудували ще в радянський час. Практично всі вони потребують ремонту та модернізації, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на матеріал«24».

Loading...

Флот України нараховує 16 бойових кораблів. Флагманом є фрегат “Гетьман Сагайдачний”. Це судно давно вимагає ремонту і модернізації. Другий за величиною корабель – середній десантний корабель “Юрій Олефіренко”.

Є ще десять артилерійських кораблів і катери, серед яких ракетний “Прилуки” і десантний “Сватове” знаходяться на ремонті.

Після захоплення Криму Росією Україна втратила 75 відсотків бойових кораблів. Тому на даному етапі ВМС України не здатні боротися з надводними силами противника і вести протичовнову боротьбу, немає можливості проводити десантні операції.

З урахуванням реальних можливостей в Україні прийняли рішення про розвиток так званого москітного флоту. Тобто, мова йде про комплектації флоту малими та маневровими кораблями. Було побудовано шість нових кораблів такого типу, два з яких росіяни захопили нещодавно в Керченській протоці.

Але і ці судна занадто повільні. Комплектування москітного флоту цілком відповідає десантно-штурмовий корабель “Кентавр”. Два таких корабля проходять випробування. Але дві одиниці занадто мало, щоб дати відсіч противнику. Одним з виходів могла б стати оренда у країн НАТО.

Чим Україна зможе боротися з російською агресією в Азовському морі

Катер “Лань” можна віднести до класичних “москітних” кораблів, але початок його будівництва заплановано на кінець поточного року. Крім того, поки немає ракет “Нептун”, якими повинні укомплектувати це судно. Так що перший “москітний” корабель слід очікувати не раніше 2021 року.

Чим Україна зможе боротися з російською агресією в Азовському морі

Варто також згадати про американських катери “Айленд”, які США запропонували безкоштовно передати для потреб берегової охорони. Але це питання поки не знайшло повного рішення через бюрократичні зволікання.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко під час свого візиту до США відвідав  базу берегової охорони США у м.Балтимор, де Україні були передані два патрульні катери  Island.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...