Країна Європи боїться атаки Путіна після морського бою Росії та України

Швеція побоюється за свою безпеку

Країна Європи боїться атаки Путіна після морського бою Росії та України
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У провідній шведській газеті Svenska Dagbladet вийшов матеріал, у якому журналісти країни, яка також, як і Україна, не є членом Північноатлантичного Альянсу, небезпідставно турбуються за майбутнє скандинавської держави.

Швеція, яка не входить до НАТО, але бере участь в операціях з підтримання миру, вбачає позбавлення гарантій колективної захисту, передбачених статтею 5 Статуту НАТО, розповів в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ президент Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Михайло Гончар.

Loading...

У своєму матеріалі «Те, як НАТО поводиться з Україною — сигнал тривоги для Швеції» газета відзначає, що, не будучи членами альянсу, Україна і Швеція позбавлені гарантій колективного захисту.

Тобто, виходить, що Росія вільна чинити, як їй заманеться, на Балтиці як і в Азовському морі.

“Україна вимагає, щоб НАТО вислала свої військові кораблі в Азовське море і тим самим гарантувала українську безпеку та припинила подальшу російську агресію. Однак альянс бариться і, по всій видимості, надавати військову допомогу не має наміру. Для Швеції це попередження: ось що буває, коли ти всього лише країна-партнер, і до альянсу не входиш», повідомляють шведські ЗМІ.

Раніше шведи вважали, що їм “нічого не загрожує”, як і іншим скандинавським країнам: вони і гарні відносини з Росією мали, і підпадали під “колективний захист” як члени Євросоюзу.

Тепер вони вже не вірять, що провідні країни НАТО, якими є США, Великобританія та Франція, можуть забезпечити захист, оскільки так звана “колективна система безпеки” не працює.

“Звідси простий висновок: озброюйся, хто як може і захищайся, хто як може”, – резюмував аналітик.

Повний текст інтерв’ю з Михайлом Гончаром читайте тут: Після війни Росії з Україною на море в світі почнеться ядерна зима

Джерело: Народна Правда