Найтаємничіша зірка: астрономи показали недосяжну сторону Сонця

Полюси Сонця не вдається побачити безпосередньо

Найтаємничіша зірка: астрономи показали недосяжну сторону Сонця
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Вченим поки не під силу добре вивчити Сонце, через надмірно високі температури космічні апарати ведуть роботу тільки в екваторіальних районах.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Європейське космічне агентство, особливо маловивченими залишаються полюса зірки.

Днями фахівці опублікували унікальний знімок – комп’ютерну модель північного полюса Сонця. Фотографія – це не плід роботи космічного апарату – це всього лише монтаж, однак він максимально наближений до реальності.

Найтаємничіша зірка: астрономи показали недосяжну сторону Сонця

Європейське космічне агентство нагадує, що в 2009 році на сонячно-синхронну орбіту був запущений супутник – апарат Proba-2. На знімку зображені низькоширотні “спостереження” Proba-2 за Сонцем.

“Щоб отримати відомості про сонячну атмосферу в районі полюсів, фахівці протягом тривалого часу спостерігають за сонячним диском і намагаються отримати хоча б трохи інформації про верхні і нижні регіони зірки при її обертанні. Потім отримана інформація може бути скомбінована в зображення, яке демонструє зовнішній вигляд сонячного полюса”, – пояснює Популярна механіка.

https://www.youtube.com/watch?v=KhH12vgpKHY

Як повідомлялося раніше, місія аерокосмічного агентства NASA під назвою OSIRIS-REx через два роки після запуску досягла орбіти астероїда Бенну, автоматичний космічний апарат вийшов на його орбіту. Зонд відправить на Землю пробу грунту астероїда. Вважається, що астероїд Бенну складається з речовини туманності, колапс якої породив Сонце і більшу частину об’єктів Сонячної системи. Таким чином місія може пролити світло на загадку походження Сонячної системи.

Нагадаємо, фотокамера марсохода NASA Curiosity зняла надзвичайно блискучий камінь, який, імовірно, був метеоритом. Блискучий камінь потрапив в поле зору бортової фотокамери ровера, який досліджує марсіанський кратер Гейл. Знахідку марсохода на Червоній планеті астрономи назвали «Малий Колонсей».

Учені б’ють на сполох, через кліматичні метаморфоз Земля може повторити сумну долю Венери.

Джерело: Народна Правда