Сила в правді

Навігація
Головна Новини Що буде, якщо НАТО не втрутиться у війну в Азовському морі: з'явився прогноз для всього світу

Що буде, якщо НАТО не втрутиться у війну в Азовському морі: з’явився прогноз для всього світу

Що буде, якщо НАТО не втрутиться у війну в Азовському морі: з’явився прогноз для всього світу
в Новини/Соціальна правда

Аналітик, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар вважає, що «невтручання» НАТО у війну в Азовському морі б’є по міжнародному режиму нерозповсюдження ядерної зброї.

Про це він повідомив в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ.

Нагадаємо, що згідно з Будапештським меморандумом, Росія, США і Великобританія зобов’язалися ніколи не застосовувати зброю проти України в обмін на відмову офіційного Києва від ядерної зброї. Але в 2014 році РФ порушила умови договору, анексувавши Крим і використавши військову силу на Донбасі.

“Україна нагадала країнам, які підписали Меморандум, про їх зобов’язання (хоча кожен трактує ці зобов’язання на свій розсуд). На диво годі сподіватися – реакція, скоріше всього, буде млявою. Проте, всі усвідомлюють проблему, на яку вказав наш МЗС — і в Вашингтоні, і в Парижі, і в Лондоні. Зневага до власних гарантій — це дуже поганий сигнал, і не тільки для України. В першу чергу, це сигнал країнам, які піклуються про власну безпеку і для цього прагнуть обзавестися ядерною зброєю”, – вважає Гончар.

За його словами, є вже приклади: Північна Корея веде переговори з Південною Кореєю, Китаєм, Японією, США. Їй пропонують відмовитися від ядерної зброї, натомість обіцяючи безпеку. А дипломати КНДР відповідають: «Ми вже знаємо ціну ваших «гарантій безпеки» — на прикладі України!»

“Так, можна сказати, що Північна Корея — країна-ізгой, але стурбовані також так звані «порогові країни» (приблизно 36 країн, де здійснюються інтенсивні ядерні дослідження, підготовка кадрів, будівництво АЕС та об’єктів ядерного паливного циклу — НП). Це Пакистан, Ізраїль, які по суті вже мають ядерну зброю”, – розповів аналітик.

Крім того, серед цих «порогових країн» — Іран і Саудівська Аравія.

“Араби спостерігають за Іраном, який активно озброюється, виробляючи ракети, і також працює над ядерною програмою. Саудівська Аравія розуміє, що не має дати слабину, бо останні півстоліття американські гарантії безпеки не спрацьовують. А грошей у арабів вистачає. Тому, якщо на заяву МЗС України НАТО адекватно не відреагує, це ще більше посилить тенденції до гонки озброєнь”, – вважає Гончар.

Також він вважає, що на російську агресію треба реагувати не стримуванням, а відсіччю. Американці стали нам давати зброю, Велика Британія після азовського інциденту відправила сто спецназівців, але цього недостатньо. Треба розуміти: цей подзвін не тільки по Україні

Повний текст інтерв’ю читайте тут: Після війни Росії з Україною на морі в світі почнеться ядерна зима

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: