Є кілька варіантів покарання: стало відомо, що США готують проти Росії

В Росії чекають на санкції

Є кілька варіантів покарання: стало відомо, що США готують проти Росії
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Російський політолог Лілія Шевцова розповіла, наскільки ймовірним є посилення санкцій США проти Росії через захоплення РФ українських кораблів біля Керченської протоки.

Про це Лілія Шевцова розповіла в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ.

За її словами, зараз в Росії та за її межами обговорюють новий раунд санкцій проти Росії. Йдеться про те, чи буде він “просто примочкою або смертельною ін’єкцією”.

“В мене складається враження, що у Вашингтоні вже заплуталися з безліччю санкційних пакетів проти Росії. Очевидно ось що. На початку наступного року, коли оновлений Конгрес США вийде на роботу, почнеться обговорення другого санкційного «траншу», який був відкладений, по «справі Скрипалів». Там міститься низка болючих для Росії обмежень, зокрема зниження рівня дипломатичних відносин”, – вважає політолог.

Також, за даними Шевцової, на порядку денному стоїть кілька проектів, підготовлених групами конгресменів. Основних законопроектів чотири. Але до них можуть додатися й нові, наприклад, «Азовські санкції».

“Поки найбільші шанси бути ухваленим має законопроект, який називається «Defending American Security from Kremlin Aggression Act of 2018», або DESKAA. В цілому, основні санкції, запропоновані Конгресом, концентруються на декількох проблемах – енергетика, “Північний потік-2”, SWIFT і суверенний борг Росії”, – сказала експерт.

При цьому наразі важко сказати, якою мірою новий пакет буде містити реально жорсткі обмеження щодо Росії. Поки більшість спостерігачів вважають, що в результаті з’явиться відносно помірний варіант, в якому не буде заборони SWIFT. Вже очевидно, що європейці жорстко боротимуться проти санкцій щодо “Північного потоку-2”. А самі американці зіткнуться зі своїм енергетичним лобі, яке хоче повернутися до співпраці з Росією в енергетиці.

“Але підсумкові пакети залежатимуть від того, що станеться до січня 2019 року. Так, не можна виключати й нових пакетів санкцій. Зокрема, санкцій, які є наслідком звинувачень Росії в порушенні РСМД (Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності, – НП). А якщо прокурор Мюллер представить нові докази змови команди Трампа і Кремля, то вже точно з’явиться й новий санкційний пакет”, – додала Шевцова.

За її словами, в Росії чекають на санкції. Навіть прокремлівські спостерігачі впевнені, що санкції будуть. Разом із тим, можна констатувати, що поки Росія адаптується і до санкцій, і до життя в ситуації стагнації.

Повну версію інтерв’ю Лілії Шевцової НАРОДНІЙ ПРАВДІ читайте тут: Росія готується до життя після Путіна, і він це розуміє – Лілія Шевцова

Нагадаємо, голова американської делегації на міністерській зустрічі ОБСЄ Весс Мітчел під час спеціальної дискусії щодо мілітаризації окупованого Криму, Чорного та Азовського морей заявив, що вина за ескалацію конфлікту в Азово-Керченській акваторії лежить виключно на російській стороні.

Джерело: Народна Правда