Автокефалія для України: Патріарх Філарет заявив про проблему

За кілька днів до Об’єднавчого Собору патріарх Філарет висловився про незгоду з Константинополем

Автокефалія для України: Патріарх Філарет заявив про проблему
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив про свою власну незгоду з Константинополем у двох моментах процедури об’єднавчого Собору.

Про це пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на ТСН.

Loading...

Патріарх Філарет зазначив, що архієреї не приймуть вимог Вселенського Патріархату, оскільки КП за те, щоб помісний собор між представниками УАПЦ і УПЦ КПС виключно архієрейським, а у Стамбулі наполягають на участі у ньому вірян та пересічних священників.

Окрім того, у Києві вважають, що голосування під час виборів очільника церкви має бути відкритим, а Константинополь за “таємні вибори”.

“Якщо це буде не корисно нам – ми просто не проголосуємо та відкинемо”, – зазначив Філарет.

Томос про автокефалію Української православної церкви з рук вселенського патріарха Варфоломія отримає обраний предстоятель УПЦ, до того часу його текст не оприлюднюватиметься, повідомив директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

Київський Патріархат сподівається, що зусиллями всіх залучених до процесу сторін Собор ухвалить необхідні рішення щодо об’єднання, обрання Предстоятеля Церкви та затвердження Статутузаявив голова Інформаційного управління Київської патріархії Євстратія Зорі у Facebook.

Об’єднавчий собор складатиметься з 41 архієрея Київського патріархату, 12 архієреїв Автокефальної церкви і 10 архієреїв Московського патріархату.

Патріарх Філарет повідомив два варіанти назви об’єднаної церкви в Україні.

Назва буде – Українська православна церква (офіційна), друга назва – Київський патріархат. Що стосується непорозумінь, то непорозуміння у всіх є, але непорозуміння можна залагодити. Якщо у Автокефальної церкви (УАПЦ) є питання щодо Київського патріархату, ми знайдемо шляхи взаєморозуміння”, – заявив Філарет.

 

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...