МВФ зробив важливий крок для видачі траншу Україні

Рішення про виділення Україні траншу МВФ може бути ухвалено 18 грудня

МВФ зробив важливий крок для видачі траншу Україні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

18 грудня відбудеться чергове засідання ради директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) з питання співпраці з Україною, на якому може бути ухвалено рішення про відкриття нової 14-місячної програми підтримки економічної політики stand-by (SBA). 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляється на веб-сайті Фонду.

Нова програма МВФ замінить програму розширеного фінансування (EFF), затверджену в березні 2015 року, що завершувалася в березні 2019 року.

Передбачається, що програма stand-by обсягом близько $ 3,9 млрд допоможе Україні підтримувати макростабільність в період проведення президентських і парламентських виборів у 2019 році, коли у країні очікуються пікові виплати за зовнішнім боргом.

На виконання вимог МВФ Верховна Рада України  ухвалила держбюджет-2019 з дефіцитом до 2,3% ВВП, що було однією з умов затвердження Програми. Через кілька днів МВФ заявив, що попередня оцінка документа є задовільною.

Також Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРПКУ), мала переглянути тарифи на теплову енергію для теплокомуненерго (ТКЕ) після того, як уряд з 1 листопада підвищив ціни на природний газ для населення і ТКЕ на 23,5%.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Україна може отримати новий транш від Міжнародного валютного фонду в грудні цього року, не називаючи розміру можливого кредиту.

Додамо, що голова Національного банку Яків Смолій очікує, що транш Міжнародного валютного фонду надійде до України раніше 25 грудня.  За його словами, Україна виконала всі підготовчі дії, необхідні для резервної підтримки, які вимагав МВФ.

Джерело: Народна Правда