Томос для України: в Київському патріархаті висловили п’ять важливих тез

Томос для України: в Київському патріархаті висловили п’ять важливих тез
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У Київському патріархаті назвали п’ять основних тез стосовно отримання Україною томосу про автокефалію УПЦ.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Facebook архієпископа Чернігівського і Ніжинського, спікера Української православної церкви Київського патріархату Євстратія Зорі.

“1. У Київському Патріархаті готуються до Собору і мають намір брати в ньому участь.

2. Відповідно до благословення Святійшого Вселенського Патріарха Варфоломія у роботі Собору братимуть участь архієреї, клірики, монахи та миряни.

3. Наявність ПРОПОЗИЦІЙ з боку Київського Патріархату до регламенту Собору чи процедури обрання Предстоятеля не означає, що у підсумку не буде узгоджене спільне бачення. Як учасники Собору ми з очевидністю маємо право вносити свої пропозиції, аргументувати і підтримувати їх.

4. Враховуючи активну роль, яку відіграє Президент України у питанні надання Томосу, а також, що фактично вже триває виборча кампанія – зрозумілим є, що деякі опоненти Президента, через політичні мотиви, максимально зацікавлені в тому, щоби розбурхувати пристрасті та підкреслювати суперечності.

5. У Київському Патріархаті конструктивно налаштовані перед Собором узгодити з його Головою, представником Вселенського Патріарха митрополитом Еммануїлом, та з усіма іншими сторонами всі необхідні питання, щоби Собор відбувся успішно”, – написав Зоря.

Томос для України: в Київському патріархаті висловили п’ять важливих тез

Раніше, предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив про свою власну незгоду з Константинополем у двох моментах процедури об’єднавчого Собору та зазначив, що архієреї не приймуть вимог Вселенського Патріархату.

Томос про автокефалію Української православної церкви з рук вселенського патріарха Варфоломія отримає обраний предстоятель УПЦ, до того часу його текст не оприлюднюватиметься, повідомив директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

Київський Патріархат сподівається, що зусиллями всіх залучених до процесу сторін Собор ухвалить необхідні рішення щодо об’єднання, обрання Предстоятеля Церкви та затвердження Статуту, заявив голова Інформаційного управління Київської патріархії Євстратія Зорі у Facebook.

Об’єднавчий собор складатиметься з 41 архієрея Київського патріархату, 12 архієреїв Автокефальної церкви і 10 архієреїв Московського патріархату.

Джерело: Народна Правда