Томос для України: в УПЦ КП зробили важливу заяву про долю Філарета

Фігура Філарета є дуже суперечливою для інших учасників процесу

Томос для України: в УПЦ КП зробили важливу заяву про долю Філарета
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

За словами речника УПЦ Київського патріархату архієпископа Євстратія Зорі, існує формула, за якою, патріарх Філарет може не стати предстоятелем нової церкви в Україні, проте єдності майбутньої помісної церкви без нього досягти не вдасться.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на ВВС.

Loading...

При цьому, найвірогідніше, саме представники Київського патріархату матимуть математичну більшість під час собору. Філарет раніше заявляв, що представники його церкви можуть висунути його кандидатуру на пост предстоятеля, а він про своє рішення оголосить на соборі.

Разом із тим, фігура Філарета є дуже суперечливою для інших учасників процесу.

Не збираються підтримувати кандидатуру Філарета представники УАПЦ, яка мала дуже складні стосунки з Київським патріархатом. Також проти нього виступають прихильники автокефалії в УПЦ МП.

Також з боку Константинополя є думка, що фігура Філарета не служитиме об’єднанню православних в Україні та визнанню української церкви серед інших православних церков світу.

На думку ж Євстратія Зорі, заклики до Філарета відсторонитись, можуть призвести до “розділення”.

“Мудрість учасників собору має полягати у тому, щоб знайти спосіб зберегти єдність церкви – і тих, хто погоджується з лідерством Філарета, і тих, кому він з певних причин не підходить”, – сказав Зоря та додав, що ймовірно, на соборі буде запропонована формула для розв’язання цієї проблеми.

Відповідаючи на питання, чи зможе Філарет залишиться патріархом, а митрополитом (саме такий титул носитиме предстоятель помісної церкви) оберуть іншу людину, Зоря назвав цей варіант “однією з формул”.

“На мою думку, це та формула, яка може задовольнити усі сторони”, – додав він.

Нагадаємо, раніше ми писали, що якщо Філарет вирішить поступитися формальною владою, аби виплекати “гідного наступника”, то навряд чи хтось буде проти цього рішення. Але через свого “спадкоємця” Філарет цілком зможе впливати на життя майбутньої церкви.

Нагадаємо також, патріарх Філарет вважає, що після отримання автокефалії Української православної церкви зникне «московський дух» в Україні.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...