Влада боїться масштабного повстання: «жовті жилети» більше не можна продавати

Уряд боїться, що люди знову вийдуть на вулицю

Влада боїться масштабного повстання: «жовті жилети» більше не можна продавати
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

На фоні протестів у Франції в Єгипті влада обмежила продаж жовтих жилетів – в країні побоюються протестів в день річниці повстання проти Хосні Мубарака в 2011 році.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише The Guardian.

У Каїрі продавці масово прибирають з прилавків жовті жилети, оскільки влада заборонила дилерам промислового обладнання їх продаж. За непослух загрожують покаранням, яким саме видання не повідомляє.

«Здається, вони не хочуть, щоб хтось робив те, що роблять у Франції», – припустив один з рітейлерів.

Відзначимо, єгипетська криза з 2011 по 2014 роки закінчилася масштабними антиурядовими протестами. Протестуючі вимагали відставки президента Єгипту Хосні Мубарака, який правив країною 30 років. Для розгону демонстрантів поліція застосовувала сльозогінний газ.

Нагадаємо, жовті жилети – це французькі водії, які протестують проти підвищення цін на паливо, екологічного податку, а також проти політики Еммануеля Макрона. Напередодні Макрон змушений був піти на поступки – він пообіцяв підвищити мінімальну заробітну плату і податкові пільги. Він заявив, що з 2019 року, “мінімалка” щомісяця зростатиме  на 100 євро. Крім того, буде скасовано анонсоване раніше підвищення податку для пенсіонерів з низьким доходом. Також роботодавців попросять в кінці року виплатити співробітникам безподатковий бонус.

Напередодні директор Інституту світової політики Євген Магда висловив думку про появу на протестах в Парижі прихильників бойовиків «ДНР» і ролі Кремля в цих подіях. На його думку, протести «жовтих жилетів» у Франції навряд чи організував Кремль, однак російські спецслужби беруть активну участь в них.

Джерело: Народна Правда