Український священик розповів, як давав капелану “ДНР” гроші на цукерки: історія з війни

Микола Мединський допомагав капелану так званої «ДНР» у звільненні, але той знову повернувся до бойовиків

Український священик розповів, як давав капелану “ДНР” гроші на цукерки: історія з війни
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Священик Української греко-католицької церкви, капелан Микола Мединський («Залізняк») розповів сумну історію про те, як намагався донести до священика “ДНР”  всю суть війни на Донбасі через призму християнської моралі  і що з цього вийшло.

Про це він розповів в інтерв’ю  НАРОДНІЙ ПРАВДІ.

Loading...

Капелан розповів, що йому випало познайомитися з полоненим сепаратистом, який служив дияконом.

“Його звали отець Віталій, він з Донецької області, грек за походженням. Його звинувачували, що він наводив артилерію на українські позиції. Я часто опускався в підвал, молився з ув’язненими, спілкувався і сперечався з ними, намагався пояснити, чим відрізняється український воїн від тих, хто прийшов загарбати нашу землю. І так ми зійшлися з цим дияконом, що потім я йому доручив духовне опікунство над полоненими”, – розповів Мединський.

За словами капелана, він настільки порозумівся з отцем Віталієм, що почав допомагати в питанні його звільнення.

“Ми багато розмовляли, він почав погоджуватися зі мною, я робив все, щоб допомогти його звільненню, зокрема добився того, що він став вільно пересуватися весь час. Хіба що спав з полоненими. Він вже збирався переходити у Київський патріархат і теж служити капеланом. І я особисто йому був повірив. Його дружина перебралася з тієї сторони, з сепаратистської, до Дніпра. Згодом я диякона сам відвіз до родини, дав гроші – на квіти для дружини, на цукерки для дітей”, – зазначив капелан.

Але незважаючи на всі старання українського капелана, московський диякон таки проявив себе.

“І ось чим все закінчилося: через місяць хлопці приносять відео, де наш диякон – вже на тій стороні, в якості капелана бойовиків розказує, як тяжко йому було в українському полоні, як всі над ним знущалися і трохи по шматочках не різали! Боляче це було бачити, отака історія!”, – резюмував Мединський.

Повний текст інтерв’ю з капеланом Миколою Мединським читайте тут: В Москви горить земля під ногами, але все так легко не закінчиться – священик

 

Джерело: Народна Правда