Митрополит Епіфаній: цікаві факти про голову Української помісної церкви

Епіфаній здобував освіту в Греції

Митрополит Епіфаній: цікаві факти про голову Української помісної церкви
Автор Желізняк Олександр в Політична правда/Соціальна правда

Предстоятель єдиної помісної церкви в Україні митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній (Думенко), обраний на Об’єднавчому соборі в суботу, 15 грудня, на відміну від багатьох колег здобував освіту в Україні та Греції, а не Росії.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “BBC News Україна”.

ОБ’ЄДНАВЧИЙ СОБОР: СТВОРЕНО ЄДИНУ ПОМІСНУ ЦЕРКВУ В УКРАЇНІ – ВСЕ, ЩО ВІДОМО НА ДАНИЙ МОМЕНТ

Так, Епіфаній володіє грецькою мовою, що є істотним плюсом у світлі відносин з Константинополем. Однак у митрополиті Вселенський патріархат може бачити “тінь” Філарета, оскільки Епіфаній є його фактичною “правицею” – патріаршим намісником.

Сергій Думенко народився 3 лютого 1979 року в селі Вовкове Одеської області. Навчався в школі села Стара Жадова Чернівецької області. Після – в Київській духовній семінарії УПЦ КП та Київській духовній академії.

У 2003 році Думенко захистив кандидатську дисертацію на тему “Формування церковно-канонічних збірників у Донікейський період і їх характеристика”, отримав вчений ступінь кандидата богословських наук. Незабаром почав працювати секретарем митрополита Рівненського і Острозького УПЦ КП Данила.

У 2006-2007 роках Думенко здобував освіту в Греції – навчався на філософському факультеті.

В одному з інтерв’ю він заявляв, що займається перекладами з грецької.

Митрополит Епіфаній: цікаві факти про голову Української помісної церкви

У 2007 році Думенко повернувся в Україну і почав викладати в Київській православній богословській академії. Через деякий час його церковна кар’єра стрімко пішла вгору.

Думенко постригли в чернецтво з ім’ям Епіфаній у грудні 2007 року в Михайлівському монастирі. 6 січня 2008 року патріарх Філарет висвятив його в сан ієродиякона, 20 січня – ієромонаха, а 20 березня – архімандрита. Тоді ж він став секретарем патріарха Філарета.

У березні 2008-го Епіфаній став намісником Видубицького чоловічого монастиря Києва, в травні – керуючим справами київській єпархії.

У 2010 році Епіфаній став єпископом Переяслав-Хмельницьким і Бориспільським, а також ректором Київської богословської академії.

У статті “Чи довго ще в українських душах буде нишпорити Москва?”, оприлюдненій у грудні 2015 року, він акцентував увагу на антиукраїнських діях деяких представників Московського патріархату.

Нагадаємо, на Об’єднавчому соборі українських православних церков у Софії Київській під час першого туру голосування голоси розділилися приблизно порівну між трьома кандидатами: митрополитами УПЦ КП Михайлом та Епіфанієм, а також ієрархом УПЦ МП Симеоном.

Джерело: Народна Правда