В Україні створено помісну церкву: все, що потрібно знати про результати Об’єднавчого собору

В Україні створено помісну церкву: все, що потрібно знати про результати Об’єднавчого собору
Автор Желізняк Олександр в Соціальна правда

15 грудня в соборі Святої Софії в Києві відбувся Об’єднавчий собор українських православних церков, результатом якого стало створення єдиної православної церкви в Україні та обрання її предстоятеля, який отримає томос про автокефалію від Константинопольського патріархату. Ним став митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній (Думенко).

НАРОДНА ПРАВДА розповідає все, що потрібно знати про цю подію.

22:36

З’явилися цікаві факти про голову Української помісної церкви. Примітно, що, на відміну від багатьох колег, Єпіфаній здобував освіту в Україні та Греції, а не Росії.

21:59

Предстоятель УПЦ Московського патріархату Онуфрій втратив титул митрополита Київського і всієї України після проведення Об’єднавчого собору.

21:56

Прес-секретар УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій Зоря заявив, що помісна церква, створена на Об’єднавчому соборі українських православних церков в Києві, офіційно буде називатися Православна церква України.

20:47

Голова єдиної помісної церкви в Україні єпископ Епіфаній виступив з першою заявою. За його словами, створення єдиної помісної церкви є історичною подією, оскільки об’єднує три гілки православ’я.

19:57

Стало відомо, як українці відреагували на створення єдиної помісної церкви в Україні та обрання її голови.

19:16

З’явилися нові яскраві фото Об’єднавчого собору в Києві.

В Україні створено помісну церкву: все, що потрібно знати про результати Об’єднавчого собору

В Україні створено помісну церкву: все, що потрібно знати про результати Об’єднавчого собору

В Україні створено помісну церкву: все, що потрібно знати про результати Об’єднавчого собору

18:55

Оприлюднено детальну біографію голови єдиної помісної церкви в Україні митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського Епіфанія.

В Україні створено помісну церкву: все, що потрібно знати про результати Об’єднавчого собору

18:44

З’явилося відео з історичною заявою про створення єдиної помісної церкви в Україні, яка прозвучала на Софійській площі в Києві.

17:50

ОФІЦІЙНО! Об’єднавчий собор обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) главою єдиної помісної церкви в Україні.

16:52

ВАЖЛИВО! За даними ЗМІ, єпископи обрали главу помісної української православної церкви. Ним став єпископ УПЦ КП Епіфаній. Саме він отримає томос про автокефалію.

16:40

Президент України Петро Порошенко звернувся до учасників Об’єднавчого собору з проханням прийняти “найрозумніше і зважене рішення”.

15:30

ВАЖЛИВО! Перший тур голосування за предстоятеля нової української церкви завершився. Через годину президент України Петро Порошенко має оголосити ім’я голови церкви.

15:00

ВАЖЛИВО! Перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий заявив про наявність терористичних загроз проведенню Об’єднавчого собору. Але він зазначив, що правоохоронці тримають ситуацію під контролем.

14:35

Російський опозиціонер Олексій Навальний грубо висловився про Путіна через Об’єднавчий собор в Україні, але швидко отримав відповідь від військового експерта Аркадія Бабченка.

14:10

Прес-секретар президента України Петра Порошенка Святослав Цеголко показав у Facebook фото зсередини Собору святої Софії.

В Україні створено помісну церкву: все, що потрібно знати про результати Об’єднавчого собору

13:30

ВАЖЛИВО! В УПЦ КП офіційно повідомили про початок 15 грудня Об’єднавчого Собора Українського Православ’я за участю церковних ієрархів, священиків та мирян.

13:00

Істерична заява РПЦ про Об’єднавчий собор у Києві.

“Українська влада звезла до Києва бюджетників для підтримки Об’єднавчого собору. Тим часом, привезені люди або не розуміють, в чому справа, або навіть виступають за Блаженнішого митрополита Онуфрія, який ні на якому соборі не з’явиться. Трагіфарс”, – заявив голова Синодального відділу із взаємин РПЦ з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда.

12:20

Поліція повідомила про перші затримання. У двох осіб знайшли ніж та нунчаки.

11:50

У ЗМІ з’явилась інформація, що Вселенський патріарх Варфоломій прибув до Києва для участі в Соборі Православної Церкви в Україні. Пізніше стало відомо, що ця інформація є фейковою.

11:20

Відомий український вчений-релігієзнавець із Донецька, колишній заручник бойовиків «ДНР» Ігор Козловський показав фото з Софійської площі у Києві, де триває Об’єднавчий собор.

В Україні створено помісну церкву: все, що потрібно знати про результати Об’єднавчого собору

10:50

Секретар патріархії УАПЦ Віталій Даньчак показав у Facebook фото учасників Об’єднавчого собору. Дійсно історична подія!

10:25

Настоятель храму св. Великомученика Димитрія Солунського Богдан Тимошенко опублікував у Facebook фото з представниками  Московського патріархату, які реєструються на Об’єднавчому соборі.

9:50

На Софійській площі у Києві зібрались тисячі людей. На Володимирській вулиці влаштували перевірку – людей пускають лише з паспортами.

9:25

ВАЖЛИВО! ЗМІ дізнались, що нову українську православну Церкву очолюватиме предстоятель із титулом Митрополит Київський, а не Патріарх.

9:25

Стала відома попередня кількість делегатів Об’єднавчого собору, який відбудеться 15 грудня – 192 осіб візьмуть участь у двох турах голосування за кандидатуру Предстоятеля Української церкви.

9:00

Об’єднавчий собор буде закритий для представників ЗМІ, однак українські видання вестимуть відео онлайн трансляцію всіх подій у Києві.

8:30

До Києва прибувають сотні людей для участі в акціях, пов’язаних з Об’єднавчим собором. Прихильники об’єднання церков збираються на Софійській площі.

29 листопада на синоді Константинопольського патріархату було оголошено про надання томосу православній церкві в Україні. На Об’єднавчому соборі 15 грудня буде затверджено статут єдиної помісної церкви України і обраний предстоятель новоствореної церкви. Саме він отримає томос з рук Константинопольського патріарха 6 січня.

Також 13 грудня всі ієрархи Української православної церкви КП зібралися у резиденції патріарха Філарета на засіданні, де, за даними ЗМІ, кандидатом на посаду предстоятеля майбутньої помісної церкви висунули митрополита Переяславського та Білоцерківського Єпіфанія.

Раніше Вселенський патріарх Варфоломій направив листи з запрошеннями ієрархам Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та ієрархам Української православної церкви Московського патріархату взяти участь соборі.

Зазначимо, що глава УПЦ МП Онуфрій виступає проти Об’єднавчого собору в Україні. Однак, за даними архієпископа УПЦ КП Євстратія Зорі, до нової Православної автокефальної церкви приєднається близько 6 тисяч парафій УПЦ МП.

Нагадаємо, розкрито важливе пропозицію Варфоломія щодо Об’єднавчого собору.

Також глава РПЦ Кирило звернувся до предстоятелів помісних православних церков, Папи Римського Франциска, генсека ООН Антоніу Гутерриша і глав країн ЄС зі скаргами на “утиски” Московського патріархата в Україні

Джерело: Народна Правда