Об’єднавчий собор: розкрито інтригу обрання Епіфанія митрополитом

Епіфанія обрали настоятелем після ультиматума патріарха Філарета і вмовлянь президента Порошенка

Об’єднавчий собор: розкрито інтригу обрання Епіфанія митрополитом
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Стали відомі деталі голосування за главу нової Православної Церкви України, де вчора, 15 грудня, Синод обрав предстоятелем української автокефальної церкви митрополита Епіфанія.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це з посиланням на власні джерела пише  LIGA.net.

Loading...

В УКРАЇНІ СТВОРЕНО ПОМІСНУ ЦЕРКВУ: ВСЕ, ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ОБ’ЄДНАВЧОГО СОБОРУ 

Відкриття Об’єднавчого собору затримувалося на кілька годин – його  відкрили лише близько до обіду, і, як стверджують джерела видання, Синод міг взагалі не відбутися.

Коли патріарх УПЦ КП Філарет зрозумів, що під час таємного голосування його найближчий соратник Епіфаній може не отримати більшість голосів, він вирішив вмовити конкурента Епіфанія всередині УПЦ КП – митрополита Луцького Михайла –   відмовитися від боротьби за предстоятельство. Як стверджують джерела, в іншому випадку Філарет заборонив би архієреям Київського патріархату брати участь в соборі.

До вмовлянь долучилися і президент Петро Порошенко і голова Верховної Ради Андрій Парубій, які  кілька годин особисто переконували митрополита Михайла прийняти позицію Філарета та зняти свою кандидатуру з голосування.

Кандидатура представника від УПЦ КП обговорювалася відкрито – якби голосування у першому турі було таємним, єпископи УПЦ КП по-різному розпорядилися б своїм голосом і “права рука” Філарета” Епіфаній ризикував не отримати більшість  – за умови таємного голосування близько половини єпископів УПЦ КП могли підтримати митрополита Михайла (Зінкевича). Крім того, через конфлікт між Епіфанієм і духовенством Української автокефальної православної церкви, Михайло міг заручитися і підтримкою єпископів УАПЦ.

Але у Вселенському патріархаті наполягли, що на Об’єднавчому соборі голосування повинно бути таємним, без тиску керівництва КП.

Представники Московського патріархату на Синоді не мали узгодженої кандидатури. Це було очікувано, але остаточно стало зрозуміло лише в той момент, коли на Собор прийшли тільки два митрополита МП: як стверджують, це були Олександр Драбинко і Симеон (митрополит Вінницький). Але вплинути на результати голосування – ні в першому, ні в другому турі – вони не могли.

Джерела  LIGA.net стверджують, що в Константинополі були проти того, щоб новою церквою керував наближений до Філарета єпископ. Це, в трактовці подання Вселенського патріарха, могло означати ризик втрати впливу на Київ після передачі Томосу. Константинополю був потрібен більш чуйний кандидат. Саме таким здавався митрополит Михайло.

Однак перед початком собору патріарх Філарет передав екзархам і президенту, що Михайло не повинен брати участь у виборах, інакше Філарет не пустить на собор єпископів УПЦ КП. Позиція прихильників Філарета грунтувалася на тому, що Епіфанія, а не Михайла, підтримав Архієрейський собор КП. В результаті переговорів Луцький митрополит Михайло – погодився.

Митрополит Епіфаній переміг з відривом в 20 голосів. У другому турі Об’єднавчого собору він змагався з Вінницьким митрополитом УПЦ МП Симеоном та Вишгородським єпископа Володимира з УАПЦ.

Варто зазначити, що деталі голосування за главу нової Православної Церкви України розкрив і  доктор філософських наук, професор кафедри церковної історії КПБА Олександр Саган. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Об’єднавчий собор: розкрито інтригу обрання Епіфанія митрополитом

“На Соборі було 200 делегатів із правом голосу. У першому турі трійка лідерів виглядала так: Михаїл Зінкевич – 38 голосів; Симеон Шостацький – 56 і Епіфаній Думенко – 81 голос. У другому турі миряни і священики не голосували. У фіналі Михаїл Зінкевич зняв свою кандидатуру, а голоси єпископів розподілилися так: за Симеона – 28 голосів, за Епіфанія – 36. Щодо способу голосування – в обох турах воно було таємним”, – повідомив релігієзнавець, який був присутній на Соборі.

Нагадаємо, 15 грудня предстоятелем православної церкви в Україні обрано митрополита Епіфанія. В мережі  з’явилися цікаві факти про главу Української помісної церкви. Примітно, що, на відміну від багатьох колег, Єпіфаній здобував освіту в Україні та Греції, а не Росії.

Додамо, що предстоятель УПЦ Московського патріархату Онуфрій втратив титул митрополита Київського і всієї України після проведення Об’єднавчого собору.

Джерело: Народна Правда
загрузка...