Томос: представники УПЦ МП зробили дивну заяву щодо автокефалії

УПЦ МП звільнила з посад священників, які, попри заборону, узяли участь у об'єднавчому соборі

Томос: представники УПЦ МП зробили дивну заяву щодо автокефалії
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Московський патріархат заявив, що не визнає створення в Україні автокефальної церкви, а рішення об’єднавчого собору його не стосується та начебто не має ніякого значення, оскільки у єдину українську автокефальну церкву були об’єднані “неканонічні структури” та “розкольницькі течії”.

Це вирішили представники УПЦ МП під час позачергового засідання священного Синоду, який відбувся у понеділок, 17 грудня, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на повідомлення на офіційному сайті УПЦ МП.

Loading...

Також священний синод зазначив, що вимушений був ухвалити рішення відносно митрополита Вінницького і Барського Симеона та єпископа Переяслав-Хмельницького Олександра, які взяли участь у соборі 15 грудня.

Архієреї були звільнені зі своїх посад, а також їм заборонено священнослужіння.

Аналогічні рішення відповідні були прийняті й до іниших священиків, які брали участь в об’єднавчому соборі.

Як зазначив у відеозверненні керуючий справами УПЦ МП митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, “українська православна церква жива, діє і служить своєму народові”.

Окремо зазначається, що Константинопольський Патріархат нібито не має жодних моральних і канонічних прав втручатися у внутрішні справи і духовне життя Української Православної Церкви.

“Більш того, дії Константинопольського Патріархату вже призвели до того, що можливість відновлення єдності православних в Україні відкинута надовго, якщо не назавжди”, йдеться у повідомленні УПЦ МП.

Нагадаємо, що предстоятель УПЦ Московського патріархату Онуфрій втратив титул митрополита Київського і всієї України після проведення Об’єднавчого собору.

Джерело: Народна Правда
загрузка...