ООН висунула Росії серйозні вимоги щодо Криму і Азовського моря

Резолюцію підтримали 66 країн, 19 - проти

ООН висунула Росії серйозні вимоги щодо Криму і Азовського моря
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Генеральна асамблея ООН підтримала ініційовану Україною резолюцію “Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, районів Чорного та Азовського морів”.

Як пише НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомло постійне представництво України при ООН.

Loading...

“Генеральна Асамблея ООН ухвалила ініційовану Україною резолюцію, яка закликає Росію вивести свої війська з території окупованого Криму та засуджує зростаючу російську військову присутність в Чорному і Азовському морях”, – зокрема йдеться у повідомленні.

Згідно з документом, присутність російських військ в окупованому Криму суперечить національному суверенітету і територіальній цілісності України, а також несе загрозу безпеці інших держав Європи.

У резолюції висловлюється стурбованість мілітаризацією Криму Росією, а також її агресією в частинах Чорного моря та в Азовському морі і засуджується застосування сили проти українських суден.

ООН закликала Росію до негайного звільнення захоплених нею українських кораблів та членів їх екіпажу.

Також у резолюції засуджується будівництво та відкриття Росією мосту через Керченську протоку та обмеження нею суднопластва у районі.

У якості висновку у резолюції містяться заклики до РФ вивести свої збройні сили з Криму та припинити окупацію території України.

Документ ухвалений голосами 66 країн, 19 країн проголосували проти.

Нагадаємо, раніше профільний комітет Генеральної Асамблеї ООН схвалив ініційовану Україною резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і Севастополі».

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...