В Україні почнуть діяти військові стандарти НАТО: що це означає

НАТО розглядає стандартизацію як один із основних факторів для вдосконалення взаємин між військами і силами НАТО та країнами-партнерами

В Україні почнуть діяти військові стандарти НАТО: що це означає
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Верховна Рада 238 голосами ухвалила у першому читанні проект закону щодо змін військових стандартів в Україні.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, зміни деяких законів України щодо військових стандартів мають допомогти врегулювати процес запровадження військових стандартів, у тому числі розроблених на основі стандартів Північноатлантичного альянсу, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на ВРУ.

У Законі України “Про оборону України” можуть з’явитися нові терміни – “військова стандартизація”, “військовий стандарт”, “стандарт НАТО”, а також “стандарт у сфері оборони держави-члена НАТО”.

Наразі забезпечення максимальної взаємосумісності із збройними силами держав-членів НАТО та запровадження стандартів Альянсу є однією із цілей реформування Збройних Сил.

Міністерство оборони України має отримати повноваження забезпечення та нормативно-правового регулювання у сфері військової стандартизації, визначатиме орган військової стандартизації, який займатиметься розробленням, прийняттям, скасуванням, відновленням дії, розповсюдженні та застосуванням військових стандартів.

Нагадаємо, Конституційний суд визнав конституційним закріплення у Конституції курсу України на членство в Європейському Союзі та НАТО.

Також ми писали, що Верховна Рада попередньо схвалила законопроект про внесення змін до Конституції, які затверджують курс України в ЄС і НАТО.

Джерело: Народна Правда