Рада прийняла історичне рішення щодо перейменування УПЦ Московського патріархату

Рада зобов'язала УПЦ МП перейменуватись у Російську православну церкву

Рада прийняла історичне рішення щодо перейменування УПЦ Московського патріархату
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Верховна Рада України підтримала законопроект про перейменування Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП). За дане рішення віддали свої голоси  240 народних обранців.

Про це повідомляє  НАРОДНА ПРАВДА.

Відтепер УПЦ МП носитиме назву Російської православної церкви.

Рада прийняла історичне рішення щодо перейменування УПЦ Московського патріархату

Ставлячи на голосування законопроект, голова  Верховної Ради Андрій Парубій зазначив, що українці більше 300 років чекали своєї церкви. “Це рішення ширше релігійного – це питання національної безпеки”, – підкреслив Парубій.

Після оприлюднення результатів голосування народні обранці почали вигукувати “Слава Україні!”, а представники  “Опозиційного блоку”, які виступали категорично проти даного перейменування, зчинили бійку.

“Оппоблоківці” почали висловлювати спікеру Ради своє невдоволення, звинувачуючи  депутатів у”кнопкодавстві”. На це Парубій порадив їм “не біснуватися”.

Після того  в сесійній залі розпочалася  бійка – нардеп з “Народного фронту” Юрій Береза ​​накинувся з кулаками на представника “Опозиційного блоку” Нестора Шуфрича.

Нагадаємо, УПЦ МП під час позачергового засідання священного Синоду, звільнила з посадмитрополита Вінницького і Барського Симеона та єпископа Переяслав-Хмельницького Олександра, які взяли участь у соборі 15 грудня.

Проте, ще за три дні до того, як УПЦ МП позбавила їх посад, патріарх Варфоломій вже прийняв їх у юрисдикцію Святійшого Апостольського і Патріаршого Вселенського Престолу.

Разом із тим, у понеділок, 17 грудня, у кафедральному соборі Вінниці митрополит Вінницький і Барський Симеон заявив про перехід до єдиної української автокефальної церкви – таке рішення єпископа УПЦ МП викликало оплески у храмі.

Джерело: Народна Правда